ASi Wendre juhi Vahur Roosaare sõnul ei paku avalik palgainfo lisandväärtust ega ole seetõttu vajalik.
Ta kinnitas, et iga konkreetse inimese palk oleneb tema võimekusest. Roosaar rääkis, et otseselt palgainfo neil avalik pole, ent kui töötajad omavahel sellest räägivad, siis teavad.
"Tasemepalgad ja motivatsioonisüsteemid on avalikud," selgitas Roosaar. Samas ei ole avalikult teada, kui palju keegi konkreetselt palka saab. Ka pole avalikud kontoris töötavate inimeste palgatasemed.
"Õmbleja ja pakkija palgatase on üldjuhul avalik, ent sinna lisandub inimese individuaalne võimekus ja seal arvestatakse ka, kuidas läheb sellel grupil ja ettevõttel tervikuna," märkis Roosaar. Ta selgitas, et ettevõtte palgasüsteem on mitmekihiline ning palk tekib kokkuvõttes inimesepõhiselt.
Õmbleja Wendres ettevõtte juhi palka ei tea. "Kontoris on väga individuaalsed kokkulepped. Põhimõtteliselt üritame hoida tasemeid ja motivatsioonisüsteeme, aga need on väga kohtade ja inimeste põhised," sõnas Roosaar.
Ta on arvamusel, et avalik palgainfo pole vajalik ning ei loo lisaväärtust, olles iga inimese väga personaalne küsimus.
Tekstiilitööstus Wendre tegeleb tekkide, patjade muu sarnase tootmisega.
Äripäev avalikustas täna erinevused firmajuhtide ja keskmise palga vahel. Edasi küsime ettevõtjailt, kas nende firmas on palgatasemed avalikud.
Seotud lood
17.06 Äripäevas küsitletute seisukohad näitavad, et palkade suhtes on Eesti ettevõtjate hoiakud ajale kõvasti jalgu jäänud. Pikemaajalises perspektiivis on see ohtlik tendents, sest palkade salastatus tähendab turumoonutust, millest ettevõtjal endal on paraku ainult kaotada. Turg saab tegelikkuses toimida ikka ainult nii, et kõigil selle osalistel on kasutada võimalikult palju informatsiooni.
Rõivatootja Lenne OÜ üks omanikest Urmas Leeman märkis, et nende ligi 50 töötajaga firmas palgatasemed avalikud pole ning võrdles palgainfot terviseinfoga.
Kalevi juhatuse esimehe Kaido Kaare sõnul neil palgatase avalik ei ole, töötajatega tehtud lepingud on konfidentsiaalsed. Avalikud palgad tekitaks tema hinnangul aga tööturul täiesti teistsuguse olukorra.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.