Kalevi juhatuse esimehe Kaido Kaare sõnul neil palgatase avalik ei ole, töötajatega tehtud lepingud on konfidentsiaalsed. Avalikud palgad tekitaks tema hinnangul aga tööturul täiesti teistsuguse olukorra.
„Meil ei ole palkade tasemeid, igal inimesel on tööleping ja see on konfidentsiaalne tööandja ja töövõtja vahel,“ ütles ta. Kaare sõnul ei näe ta ka palkade avalikustamiseks vajadust.
„See tekitab võib olla teistpidi probleeme, tekivad igasugused üleostmised,“ nentis Kaare. Ta lisas, et pigem on ettevõtetel erinevad palga ja motivatsiooni skeemid ja need on ikkagi tööandja ja töövõtja vahelised kokkulepped ning ei peaks avalikud olema.
Avalikud palgatasemed tekitaksid Kaare sõnul aga tänasest teistsuguseid suhteid tööturul. „Üle meelitamine oleks märksa teistsuguses valguses,“ märkis ta.
Äripäev avalikustas täna palgaerinevused juhtide ja töötajate vahel. Äripäev küsib ettevõtjatelt, kas nende firmas on palgatasemed avalikud.
Seotud lood
Valuuta- ja kullafirma Tavid suuromaniku Alar Tammingu sõnul on ettevõtjate eesmärgiks muutunud kasum ja selline mõtteviis on üks ühiskonna allakäigu põhjusi.
17.06 Äripäevas küsitletute seisukohad näitavad, et palkade suhtes on Eesti ettevõtjate hoiakud ajale kõvasti jalgu jäänud. Pikemaajalises perspektiivis on see ohtlik tendents, sest palkade salastatus tähendab turumoonutust, millest ettevõtjal endal on paraku ainult kaotada. Turg saab tegelikkuses toimida ikka ainult nii, et kõigil selle osalistel on kasutada võimalikult palju informatsiooni.
ASi Wendre juhi Vahur Roosaare sõnul ei paku avalik palgainfo lisandväärtust ega ole seetõttu vajalik.
Rõivatootja Lenne OÜ üks omanikest Urmas Leeman märkis, et nende ligi 50 töötajaga firmas palgatasemed avalikud pole ning võrdles palgainfot terviseinfoga.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?