„Ma ütleks, et Savisaare honorar on igale Eesti autorile meeletult innustav,“ rõõmustas kirjanik ja saatejuht Mart Juur Savisaare 200 000 eurose autoritasu pärast.
„See õhutab iga kirjutavat inimest kirjutama veel paremini ja veel põnevamalt, et leida üles oma lugeja ja need massid, kes ostavad nii palju nii säravaid teoseid,“ jätkas Juur.
Ta tunnistab, et temani see raamat veel paraku jõudnud pole, aga küllap jõuab, kui tegu on nii hea raamatuga. „Teisest küljest ilmub Eestis palju häid raamatuid ja lugemisjärjekord on mul päris muljetavaldav. Aga nüüd, kui ma kuulen, et Edgar Savisaare raamat on nii hea, siis ma loomulikult tõstan ta kohe esimeseks,“ lubas Juur.
Tema hinnangul pole Eesti oludes sellise summa teenimine küll võimalik, võib-olla ainult väga erilistel juhtudel - mida kindlasti Edgar Savisaar on, täpsustas ta. „Kui me räägime sageli, et autor peab leidma oma lugeja, siis mulle tundub, et Edgar Savisaar ongi selle lugeja leidnud. See võib olla ka ainult üks lugeja, kes suudab maksta 200 000,“ märkis ta.
„Ma olen poes seda raamatut sirvinud ning pean tunnistama, et jah, ega ma ühtegi inimest tea, kes seda raamatut lugenud oleks, aga nüüd ma arvan, et Erik Tohvri ja Andrus Kivirähki teosed kahvatuvad selle särava tähe kõrval,“ pakkus Juur.
Äripäev uuris, kuidas raamatu(id) avaldanud inimesed suhtuvad sellesse, et Edgar Savisaar maksis üle 200 000 euro suuruse võla kinni autoritasust, mille sai raamatu „Tõde Eestist“ eest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Reedel esitleb Keskerakonna juht Edgar Savisaar Solarise keskuse raamatupoes oma teose "Tõde Eestist" teist köidet.
„On ju väga tore, et inimene saab oma võlad tasutud,“ kiitis kirjanik Andrus Kivirähk Savisaart, kes maksis autoritasust 200 000 eurose võla.
„Äkki on tõesti võimalik teenida raamatuhonorarina 200 000 eurot – jätame võimalused lahti,“ ütles näitleja ja saatejuht Peeter Oja kommentaariks Edgar Savisaare väidetavale autoritasule raamatu „Tõde Eestist“ eest.
Laenuskandaali sattunud Edgar Savisaart esindav advokaat Oliver Nääs kinnitas, et ei pea vajalikuks midagi rohkem selgitada ning läheb kuni augusti lõpuni puhkusele.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.