Sirbi töötajad saatsid täna sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimehele Toomas Väljatagale ja nõukogu liikmeile kirja, kus soovivad koondatute tööleennistamist, mis on möödapääsmatu töörahu eeldus.
"Senise peatoimetaja töölepingu lõppemise järel (alates 11.11.2013) langetatud otsused kultuurilehe Sirp juhtimisel on viinud olukorrani, kus ajalehte ähvardab esmakordselt pärast II maailmasõja lõppu järjepideva ilmumise katkemine. Tänaseks on selge, et vigaste ja juriidiliselt vähemasti küsitavate juhtimis- ja personaliotsustega ei ole juhid saavutanud soovitud eesmärke (kui neid üldse seati), samas on osaliselt lammutatud toimetus kui organisatsioon ning põhjustatud suuri ebameeldivusi toimetuse töötajatele," seisab kirjas.
Allakirjutanud nõudsid, et sihtasutuse juhataja peab tühistama kõik senise peatoimetaja ametiaja lõpu järel Sirbi toimetuses tehtud personali- ja palgaotsused.
Samuti nõuavad allakirjutanud, et juhataja peab kutsuma peatoimetaja konkursi komisjoni liikmeks toimetuse esindaja, et tagada otsustusprotsessi läbipaistvus ning info jõudmine asjaosalisteni.
Kirjale on alla kirjutanud muusikatoimetaja Tiina Mattisen, teatritoimetaja Tambet Kaugema, kunstitoimetaja Reet Varblane, sotsiaaliatoimetaja Valle-Sten Maiste, kujundaja Piia Ruber, keeletoimetajad Aili Künstler ja Ellen Arnover ning korrektor Tiina Kivikas.
Seotud lood
Kui kultuurilehe Sirp tavapärane trükiarv on ca 4500, siis uuenenud toimetuse käe all ilmunud tänase numbri tiraaži suurendati huviliste ootuses 1500 võrra 6000ni.
Esmaspäevast alustab tööd Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana kirjanik Kaur Kender.
Pärast ühe numbri avaldamist astub Kaur Kender tagasi kultuurilehe Sirp peatoimetaja kohusetäitja ametist ning Robert Kurvitz toimetaja kohalt. Põhjuseks ränk eksimus seoses luuletaja Andres Aule loomingu avaldamisega.
Sirbi peatoimetaja leidmiseks moodustatud komisjon valis täna viie vestlusvooru kutsutud kandidaadi seast uueks peatoimetajaks teatriteadlase ja -kriitiku Ott Karulini.
USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutudaaktsiaturgudel investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiksKamala Harrise võit ja tema administratsiooni otsused puhta energia-, regulatiivsejärelevalve-, eluasemetoetuste- ja kanepitööstuse osas mõjutada aktsiaturge.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele