Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor ütles tänasel riigikogu istungil, et käibemaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu on keeruline, aga proportsionaalsuse küsimuses on pigem tegemist eelnõuga, mis vääriks toetamist.
„Küsimus on selles, kas võitlus maksupetturlusega sellisel moel on proportsionaalne meede või mitte. Siinkohal on ju arusaadav, et need maksumaksjad, kes täna ausalt makse maksavad, kindlasti leiavad, et see on neile tülikas ja ebameeldiv, põhjustab täiendavaid kulutusi,“ märkis Nestor ja möönis, et nende protest on mõnes mõttes arusaadav, aga peab ka arvestama, et Eesti arvestamisväärsed mittetulundusühinguid, kes vastavaid huve esindavad, on maksupetturluse vastu võitlemise komisjonis oma selge sõna selle meetme kohta öelnud ja leidnud, et "võiks ju proovida.“
Ta lisas, et teisest küljest ärme unusta, et käibemaksuauk, mis on praegu suurusjärgus 250-300 miljonit eurot, ei ole ju ka „poisikene“ , ka käibemaksuaugul on omad huvid, seetõttu on ka need ilmselt kuskil selgelt välja öeldud. „Selles mõttes ma usun, et proportsionaalsuse küsimuses on pigem tegemist eelnõuga, mis vääriks toetamist,“ tõdes Nestor.
Seotud lood
Keskerakondlane Aivar Riisalu ütles täna riigikogus, et nn 1000euroste arvete seadus on tarvilik, aga ühiskonnal tekkis sellega probleem, mida tuleb lugeda ohumärgiks.
Riigieelarvesse tekkis 24 miljoni eurone auk, sest osa ametiautode käibemaksustamise korra muudatusest lükati edasi.
Riigikogu kiitis heaks käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muudatuse. Rahandisminister Jürgen Ligi hinnangul muutuvad väikesed kulutused sellega seoses pikas plaanis kokkuhoiuks.
Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester rääkis täna riigikogu täisitungil, et täna heaks kiidetud käibemaksu seaduse eelnõus jäävad tegelikult mitmed teemad üles.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.