Eesti Meedia nõuab arbitraažikohtus Ekspressilt lepingu rikkumise eest 8,6 mln eurot.
Nõude aluseks on asjaolu, et Ekspress Grupp on rikkunud pooltevahelist lepingut ega ole tähtaegselt tasunud AS Express Post, AS Ajakirjade Kirjastus ja AS SL Õhtuleht aktsiate omandamise eest, kirjutab
Postimees.Ekspress Grupp teatas oktoobris Eesti Meediale, et soovib kasutada õigust osta välja Õhtulehe, Ajakirjade Kirjastuse ja Express Posti aktsiad, sest selline õigus oli lepingupooltele ette nähtud juhuks, kui teise lepingupoole enamusaktsionär muutub. Norra Schibsted müüs Eesti Meedia sel aastal Margus Linnamäe suurosalusega ettevõttele, väikeosanikena on kaasatud ka Eesti Meedia juhid.
Detsembris
teatas Ekspress Grupp börsile, et nõuab Eesti Meedialt lepingute rikkumiste eest leppetrahvide tasumist vähemalt 3,5 miljoni euroses summas. Ekspress Grupp teatas, et kuna Eesti Meedia on takistanud neil omandada poolte ühisettevõtjate aktsiad, pöördutakse õiguste kaitseks kohtusse. Kavatsusest on teavitatud ka börsi ja Eesti Meediat. Samuti
taganes Ekspress Grupp samal põhjusel poolte ühisettevõtja Express Post aktsiate väljaostulepingust.
Detsembri algul andis konkurentsiamet Ekspress Grupile loa omandada Express Posti, Ajakirjade Kirjastuse ja Õhtulehe aktsiad tingimusel, et need müüakse koheselt edasi Suits Meedia OÜ-le, mille omanikuks on Janek Veeber.
Autor: 1321-aripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Meedia ja Ekspress Grupi juhtide kinnitusel võttis kaubandus-tööstuskoja arbitraažikohus menetlusse Eesti Meedia hagi Ekspress Grupi vastu.
Norra meediafirma Schibstedi kahjumisse langemise taga oli Eesti Meedia müük Margus Linnamäele ja meediaärimeestele.
AS Ekspress Grupp teatas, et soovib lepingust tuleneva õigusega omandada Eesti Meediale kuuluvad aktsiad SL Õhtulehes, Ajakirjade Kirjastuses ja Express Postis.
Ekspress Grupp esitas Eesti Meediale teate, mille kohaselt soovib omandada nende ühiste ettevõtete enamusosaluse.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.