Viimased neli aastat palgafondi suurendanud VKG plaanib tänavuseks tagasihoidlikku palgakasvu.
"VKGs me läheneme palgaküsimusele teise loogikaga ning peame iga palgatõusu aluseks produktiivsuse kasvu. Arvestades ettevõtte suurte arendusprojektidega, on see ka ainuke edukas viis, kuidas jätkata arendustööd samas mahus ning genereerida ettevõttele piisavalt käivet, mis on omakorda aluseks järgmisteks arenguteks," selgitas VKG avalike suhete juht Julia Piilmann.
Ettevõtte palgafond moodustab kõige suurema osa VKG püsikuludest ning selle roll on ettevõtte stabiilse majandusliku situatsiooni hoidmisel väga suur, lisas ta.
VKGs on palgad Piilmanni sõnul hakanud kasvama alates 2010. aastast ning palgafond on kasvanud nii 2011., 2012., kui ka 2013. aastal. "Käesoleval aastal prognoosime tagasihoidlikku kasvu," märkis ta.
"Pole saladus, et häid töötajaid - keda eelkõige ongi vaja hoida - hoiab kohal mitte ainult palk, vaid eelkõige huvi oma töö vastu, ettevõtte ja töötaja omavaheline sobivus," lisas Piilmann.
VKGs hoiab avalike suhete juhi sõnul inimesi kohal ka ettevõtte hea maine, töökoha stabiilsus, tööstusele omane mastaapsus ning sellest lähtuv võimaluste rohkus. "Peaaegu kõik meie töötajad on samuti kinnitanud, et suurt rolli nende jaoks mängib ka ettevõtte suur ja positiivne roll maakonna arengus," selgitas Piilmann.
Mis puudutab palgasurvet, siis Piilmanni sõnul on see põlevkivitööstuses olemas. "Põhjuseks on eelkõige professionaalse tööjõu nappus ning ala keerukus," täpsustas ta.
Kadri Seeder Palgainfo agentuurist kirjutas Äripäevas ilmunud kolumnis, et see on hea, et töötajad välismaale minemise asemel palka juurde küsivad.
Seotud lood
Viru Keemia Gruppil on märksimisväärselt kasvanud ja kasvamas riigi maksukoormus, põlevkivi kaevandamise hind, tööjõukulud ning uutest keskkonna investeeringutest tulenev omahind.
Viru Keemia Grupi 2013. aasta kasum vähenes 44,2 protsenti 19,4 miljoni euroni, tunamullu teenis kontsern 34,9 miljonit eurot.
Kui töötajad küsivad palka juurde, selle asemel et naaberriigis töötamise kasuks otsustada, on see pigem hea kui halb. Nn positiivne palgasurve sunnib ettevõtjaid efektiivsuse suurenemise nimel pingutama ja hoiab ka töötajate motivatsiooni, kirjutab palgainfoagentuuri juht Kadri Seeder.
Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Mariliis Mia Topi sõnul on palgasurve pigem ettevõttele positiivne.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.