Pooled failimakseid kasutavad ettevõtted ei ole veel SEPAga kaasnevateks muutusteks samme teinud, teatas Swedbank.
"Seni Eestis kehtinud failiformaate saab kasutada kutni 1. veebruarini 2015. Ettevõtted peavad oma süsteemides tegema arendusi, et edasipidi hakata makseid saatma panka ISO 20022 formaadis. Küsitlus näitas, et 43% ettevõtetest ei ole vajalike arendustega veel alustanudki,“ tõi Swedbanki arvelduslahenduste müügi- ja teenindusosakonna juhataja Riita Nigul välja panga äriklientide seas korraldatud küsitluse põhjal.
„Tänaseks on mitmed suuremad majandustarkvarafirmad juba vajalikud arendused oma programmidesse sisse viinud. Soovitame aegsasti uurida oma majandustarkvara partnerilt, kas teie tarkvara toetab uusi formaate ning kui see nii on, siis saate uued formaadid kohe kasutusele võtta. Kui aga ettevõtte tänane tarkvara ei ISO formaate ei toeta, tuleb pöörduda oma tarkvarafirma poole ning uurida kas ja millal tarkavarasse vajalikud arendused sisse viiakse,“ lisas ta.
Parem on olukord uute, IBAN kontonumbritega, mille puhul on 64% firmadest arendustega valmis või on need töös. Samuti on hästi otsekorralduste asendamine e-arvetega.
Panga korraldatud küsitlusele vastas 2000 ettevõtet.
SEPA ehk ühtne euromaksete piirkond (Single Euro Payments Area) toob meile uued kontonumbrid ja maksete failiformaadid ning asendab otsekorralduse e-arvega. Need hakkavad kehtima 1. veebruarist sel aastal. Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, et osadele riikidele
andis Euroopa Komisjon SEPAle üleminekuks lisaaega.
Seotud lood
Kohalike IT-arendajate sõnul pole majandustarkvaras märkimisväärseid muudatusi teha, arendustööd on graafikus ja klientidel ei ole paanikaks põhjust.
Kuue kuu pärast peame olema valmis kasutama euroliigu ühtseid maksetingimusi. Osa tegeleb juba üleminekuga ja on teinud suuri väljaminekuid, teised plaanivad alustada sügisel.
Euroopa keskpank ja Euroopa Komisjon lükkasid SEPA-maksete jõustumise kuue kuu võrra edasi. Eesti Pank andis teada, et Eesti läheb SEPA-le üle 1. veebruarist, nagu kavandatud.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.