69 meediaorganisatsiooni, internetiettevõtet ja inimõigusorganisatsiooni saatsid Euroopa inimõiguste kohtule kirja, milles avaldavad toetust Delfi kaasuse ülevaatamisele.
Mullu 10. oktoobril otsustas Euroopa inimõiguste kohus, et Eesti riigikohus ei rikkunud ülemäära ASi Delfi väljendusvabadust kui leidis, et Delfi vastutab kommentaaride sisu eest vaatamata sellele, et Delfi oli vaidlusalused kommentaarid neist teada saamisel kustutanud.
Delfi esitas inimõiguste kohtule taotluse saada luba kohtu suurkojas menetluse algatamiseks ning Eesti riigikohtu otsuse ümbervaatamiseks, viidates kehtivale õigusele, mille kohaselt ei tohiks kehtestada internetiteenuse osutajale kohustust proaktiivselt jälgida kasutajate loodud sisu, kirjutas
Delfi.
Delfi taotlust alustada menetlust suurkojas on toetanud 69 organisatsiooni, näiteks Google, Forbes, Bloomberg, Dow Jones, News Corp, Greenpeace, Thomson Reuters, New York Times ning riiklikud väljaanded ja ajakirjanike ühendused.
Inimõiguste kohus otsustab menetluse algatamise üle eeldatavasti veebruaris või märtsis.
Delfi kaasus algas sellest, kui portaal avaldas jaanuaris 2006 artikli "SLK lõhkus plaanitava jäätrassi", mille juures oli alama astme kohtute hinnangul laevaärimees Vjatšeslav Leedo kohta 20 vulgaarset, tema inimväärikust alandavat ja ähvardusi sisaldavat kommentaari. Riigikohus nõustus selle hinnanguga ja leidis, et portaalipidaja on kohustatud selgelt õigusvastase sisuga kommentaaride avaldamist ennetama ning selliste kommentaaride avalikustamisel on portaalipidaja kohustatud need võimalikult kohe kõrvaldama.
Seotud lood
Eile jõudis avalikkuseni märkimist väärt uudis Euroopa inimõiguste kohtust. Eestis kolm astet läbinud Delfi ja praamiärimees Vjatšeslav Leedo vaheline kohtuasi lõppes Euroopas samamoodi nagu Eestiski: Delfi kaotas. Kohus leidis, et uudisteportaal Delfi peab vastutama sobimatute anonüümsete kommentaaride eest.
Euroopa inimõiguste kohtu suurkoda võttis eile menetlusse ASi Delfi kaebuse, et portaalipidajad pole kohustatud kasutajate poolt loodud sisu eelmodereerima.
Uudisteportaal Delfi peab vastutama sobimatute anonüümsete kommentaaride eest, otsustas Euroopa inimõiguste kohus ettevõtja Vjatšeslav Leedo hagist alguse saanud kohtuasjas.
Delfi on olnud õigel teel, seades sisse filtreerimissüsteemi ja tehes kasutajatele lihtsaks „pahade“ kommentaaride kõrvaldamise, teatas Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald Euroopa Inimõiguste Kohtu lahendit kommenteerides.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.