Ukraina justiitsminister hoiatas valitsusvastaseid protestijaid, kes on hõivanud tema ministeeriumi hoone, et kui nad sealt ei lahku, taotleb ta riigis eriolukorra kehtestamist.
Opositsioonirühmituse Spilna Sprava (Ühine Üritus) aktivistid hõivasid eile hilisõhtul. justiitsministeeriumi hoone, reedel võtsid nad enda kätte põllumajandusministeeriumi ning laupäeval energeetika- ja söetööstuse ministeeriumi hoone, vahendas
ERRi uudisteportaal BBCd.
Protestiavaldused Ukrainas levivad pealinnast Kiievist kaugemale, teateid rahutustest on idast, põhjast ja lõunaosast. Meeleavaldajad on kontrolli alla haaranud valitsushooneid. Dnipropetrovskis toimusid ka meeleavaldajate ja miilitsa kokkupõrked, 14 inimest on võetud vahi alla.
Donetskis otsustasid kasakad ja Afganistani sõja aktivistid miitingul president Viktor Janukovõtši toetuseks luua linnas avaliku korra kaitse rühmad. Umbes 2000 inimest avaldas soovi kaitsta administratiivhooneid juhul, kui neid tahetakse rünnata. Teatati, et nende rühmade liikmeil ei ole relvi, kirjutas
ERRi uudisteportaal.
Eile sõitsid Ukrainassse riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, et saada kohapeal võimalikult täpne ülevaade riigis toimuvast, teatas IRLi pressiteenistus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina parlament kiitis eile heaks rea kitsendusi protestimeeleavalduste korraldamisele.
Ukraina julgeolekuteenistus SBU hoiatas ukrainlasi, et riigis kõlavad anonüümsed ähvardused hüdroelektrijaamade ja aatomienergiaobjektide õhkulaskmise kohta, vahendas Delfi.
Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso mõistis hukka ohvritega lõppenud vägivalla kasutamise meeleavaldajate vastu ning hoiatas Ukraina ametivõime võimalike sanktsioonide eest.
Ukraina opositsiooniliidrid lükkasid laupäeval tagasi president Viktor Janukovitši ettepaneku ühineda valitsusega, kus opositsioonile pakuti nii pea- kui asepeaministri portfelli.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.