Ukraina parlament kiitis eile heaks rea kitsendusi protestimeeleavalduste korraldamisele.
Näiteks tuleb uute seaduste järgi kõigil, kes mobiiltelefoni SIM-kaardi ostavad, edastada oma passiandmed ning kõigil, kes edastavad ametivõimude arvates seadusevastase sisuga sõnumeid, saab edaspidi internetiühenduse ära lõigata. Telkide püstitamine avalikus kohas võib päädida vahistamisega ning riigiasutuste blokeerimise eest võib oodata kuni viieaastane vanglakaristus.
Jõustumiseks vajavad uued meetmed veel president Viktor Janukovitši allkirja, vahendab agentuur Bloomberg.
"Teatud kodumaiseid ja välismaised jõud kasutavad protestidega seotud sündmusi meie riigi elu destabiliseerimiseks oma eesmärkidel," seisab eelnõu seletuskirjas. "Riik ei saa jääda pealtvaatajaks ja eirata ohtu riigi julgeolekule - olukord vajab viivitamatut sekkumist, et säilitada kord."
"Seaduste eesmärk on lahendada poliitiline kriis politseimeetoditega ning aktivistide neutraliseerimisega," kommenteeris Bloombergile Penta poliitilise analüüsi keskuse juht Volodõmõr Fesenko. "Opositsioon ja demonstrandid peavad kindlalt nõudma, et president neid seadusi ei allkirjastaks."
Ukraina parlamendi sammud heidavad tõsist varju demokraatlike normide järgimisele Ukrainas, teatas eile USA välisministeerium oma avalduses.
"Kui Ukraina pürib tõesti euroopaliku tuleviku suunas, peab riik kaitsma ja edendama Euroopa vabaduse ja rahu aluseks olevaid universaalseid demokraatlikke põhimõtteid ja väärtusi, mitte laskma neid süstemaatiliselt lammutada," seisab avalduses.
Ka ELi välispoliitika kõrge esindaja Catherine Ashton väljendas muret inimeste kogunemis- ja sõnavabaduse piiramise üle Ukrainas.
Ukrainas vallandusid mullu novembris ulatuslikud protestid, kui president Viktor Janukovitš jättis allkirjastamata vabakaubandus- ja assotsiatsioonileppe ELiga, eelistades tihedamat koostööd Venemaaga.
Seotud lood
Välisminister Urmas Paet mõistis hukka Ukraina võimude otsuse kasutada Kiievis rahumeelsete meeleavaldajate vastu taas vägivalda.
Venemaa nõustus Ukrainale laenama 15 miljardit dollarit ja alandama gaasi hinda, mis aitab Ukraina majandusel kollapsit vältida, kirjutas Wall Street Journal.
Ukraina konjunkturistlik poliitiline eliit ei vääri oma rahvast, aga rahvas pole suutnud sünnitada väärikamat eliiti. Oranž revolutsioon õitses, kuid õiget vilja ei kandnud. Nüüd on teiseks vapraks katseks tänavatele tuldud, kirjutab Euroopa Välissuhete Nõukogu programmijuht Kadri Liik.
Ukraina valitsus on sattunud välismaailmast tuleneva suurema pinge alla, kuna USA kaalub sanktsioone riigi vastu pärast protesteerijate laialiajamist. Samal ajal on Euroopa Liidu ametivõimud suurendanud enda kriitikat Venemaa suunal.
Ettevõtte või sõpruskonna jaoks sündmuse planeerimine ei pea olema peavalu, kus ürituse eestvedaja end peo toimumise ajaks tühjakspigistatud sidrunina tunneb. Restoran Lee ja Lore Bistroo meeskond, kes avas suvel kaks uut põnevat kohta – restorani UMA ja kokteilibaari Lessner –, korraldab just sinu vajadustele vastava õhtu, sätib paika menüü ja kannab hoolt ka meelelahutusliku poole eest.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele