Selveri juhi Andres Heinveri sõnul on makromajanduslik keskkond kaupmehe jaoks juba leebem – hinnatõus on pidurdunud ja sissetulekud pöördunud kasvule.
"Kui varasem kiire hinnatõus pärssis tarbimist ja tekitas vimma ka kaupmehe vastu, siis nüüdseks on inflatsioon aeglustunud," sõnas ta.
Heinver lisas, et jaekaubanduse kasv on olnud viimastel aastatel stabiilne ja nemad on käinud üldjoontes sama sammu. "Inimeste tarbimisharjumused on juba pisut julgemad, samas buumiaegset priiskamist pole mõtet oodata. Kliendid on majanduslanguse ajast õppinud ning ostukäitumine on varasemast ratsionaalsem," tõdes ta.
"Meie kliendid eelistavad jätkuvalt soodushinnaga kampaaniakaupu, kuid kampaaniatesse oodatakse kvaliteetsemaid tooteid," lisas Heinver.
Ka lähitulevikus ootab ta stabiilset kasvu. Samas tõdes Selveri juht, et jaekaupmeest ohjab väga tihe konkurents, mistõttu tuleb ka tagasihoidliku kasvu saavutamiseks kõvasti pingutada.
Homme teatab statistikaamet eelmise aasta neljanda kvartali majanduskasvu. Kolmandas kvartalis majanduskasvu aeglustumine jätkus. SKP kasvas mullu täpsustatud andmetel kolmandas kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 0,7%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Keskpanga endine juht Jean-Claude Trichet ütles CNBC-le et strukturaalsete reformide jätkudes saab 2014. aasta olema majanduskasvu aasta. Seda tänu keskpanga poliitikatele ja kasinusmeetmetele eurotsoonis.
Lemminkäinen Eesti ASi juhi Sven Pertensi hinnangul on eelmise aasta neljanda kvartali majanduskasvu piduriks endiselt ehitus ja positiivseid märke pole näha.
Alles pool aastat tagasi kogesime euroalas finantsturgude kindluse märkimisväärset kasvu ja riskimarginaalide jõulist langust. Võtab aega, kuniks positiivsed arengud jõuavad tasapisi reaalsektorisse. Euroopas on investeeringute maht läbimas põhja ning küsimus on kasvupöörde jõulisuses, kirjutab Nordea Eesti peaökonomist Tõnu Palm. Edu sõltub paljuski ettevõtjate, aga ka eraisikute nutikatest investeeringutest ja ambitsioonist võtta kaalutletud riske.
Ilmselt näeme majanduskasvu aeglustumist kolmandas kvartalis kõigis Balti riikides, ütles SEB majandusanalüütik Ruta Arumäe.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.