Leedu välisminister Linas Linkevicius ütles täna pärast vägivalla puhkemist Ukrainas, et väljavaated kriisile poliitilise lahenduse leidmiseks jäävad järjest ahtamaks.
Intervjuus Bloombergile, mis toimus, kui miilitsa eriüksused olid alustanud rünnakut Kiievi keskväljakule, hoiatas Linkevicius Ukrainas kodusõja puhkemise võimaluse eest.
"Iga päevaga väheneb võimalus kriisile ratsionaalset ja rahumeelset lahendust leida," ütles Linkevicius.
Euroopa Liit peaks kaaluma sanktsioonide kehtestamist Ukraina ametnike vastu, kui valitsus peaks valitsusvastased meeleavaldused jõuga laiali ajama, ütles ta.
Ukraina valitsus peaks kuulama oma inimesi ja EL peaks kaaluma ametnike vastu sanktsioone - sealhulgas varade külmutamist ja tõkkeid reisimisele Euroopas - kui nad seda ei tee, ütles ta.
Linkevicius, kes on kahel korral olnud Leedu kaitseminister, kutsus Ukraina valitsust üles kompromissikõnelustele, mis taaselustaks ELi ja Ukraina vahelise assotsiatsioonilepingu sõlmimise protsessi. Novembris jättis Ukraina president Viktor Janukovitš lepingu allkirjastamata, eelistades tihendada koostööd hoopis Venemaaga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina lauljatar Ruslana, kes võitis 2004. aastal Eurovisiooni lauluvõistluse, kuulutab välja näljastreigi, kui Euroopa Liit ei kehtesta Ukrainale ja eelkõige president Viktor Janukovõtšile sanktsioone.
Ukraina miilits alustas teisipäeva õhtul rünnakut protestijate laagri vastu Kiievi keskväljakul, kokkupõrgetes on hukkunud teadaolevalt 25 inimest.
Euroopa Liit paanib kiiresti reageerida halvenenud Ukraina olukorra peale, sealhulgas kaalub ka sanktsioonide kehtestamist, teatas Euroopa Ülemkogu juht Herman Van Rompuy.
Euroopa Liidu liidrid peaksid viivitamatult sekkuma Kiievis toimuvatesse sündmustesse, et peatada vägivalla eskaleerumine ning aidata kaasa poliitilise protsessi taastumisele Ukrainas, ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson oma avalduses.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.