Ukraina võlakirjad ja grivna on surve all, kuna ägenevad kokkupõrked meeleavaldajate ja miilitsa eriüksuste vahel on investorid närviliseks teinud.
2023. aastal maksmisele tuleva võlakirja tootlus kerkis rekordilisele 10,7%-le ning grivna on USA dollari suhtes langenud 9,025 grivna ja euro suhtes 12,19 grivna tasemele. 2014. aastal maksmisele tulevate võlakirjade tootlus kerkis 23,35 protsendile. Ukraina valuutareservid on kahanenud madalaimale tasemele 2006. aastast, vahendas Bloomberg.
Esmaspäeval teatas Venemaa, et jätkab kahe miljardi dollari ulatuses Ukraina võlakirjade ostmist.
"Venemaa raha ei ole lahendus," kommenteeris Bloombergile Frankfurdis asuva Union Investment Privatfondsi haldur Dmitri Barinov. "Olukord on kontrolli alt väljas. Kardan, et tuleb veel verevalmist."
Jaanuari lõpus alandas reitinguagentuur S&P Ukraina reitingu tasemele CCC+, mis on seitse pügalat allpool investeerimisjärgu reitingut.
Barinov prognoosib, et reiting alaneb veelgi, kui olukord lahenema ei hakka.
"Surve grivnale kasvab ja üsna varsti võib hakata pankadest massiline raha väljavõtmine," ütles Barinov.
Eile ägenenud kokkupõrgetes meeleavaldajate ja miilitsa eriüksuste vahel on hukkunud vähemalt 25 inimest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina miilits alustas eile õhtul rünnakut protestijate laagri vastu Kiievi keskväljakul. Praeguseks on hukkunuid 25.
Opositsiooniliidrid on kõrvale heitnud demokraatia põhireeglid, taotledes võimu tänavatel, mitte valimiste kaudu, teatas Ukraina president Viktor Janukovitš oma veebilehe vahendusel.
Ukraina keskpanga tänase ametliku kursi järgi kukkus grivna euro vastu päevaga 6,4%, 1,7405129 grivnani euro eest.
Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles eileõhtuses avalduses, on Euroopa Liit on valmis kaaluma sanktsioone Ukraina tippametnike vastu, kes on vägivalla ägenemisele kaasa aidanud.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.