Vägivald ei saa olla lahendus, seda peavad mõistma kõik konflikti osapooled, ütles peaminister Andrus Ansip täna valitsuse pressikonverentsil, lisades, et peamine vastutus toimuva vägivalla eest lasub alati riigi valitsusel.
"See, mis Ukrainas toimub, on kahetsusväärselt ettearvamatu. On palju hukkunuid. Avaldan kaastunnet kõigile hukkunute omastele," ütles Ansip.
"Valitsus peab Ukrainas tegema kõik endast oleneva, et oleks võimalik naasta rahumeelsete läbirääkimiste juurde," ütles Ansip. Peaminister lisas, et ka rahumeelsed demonstrandid peaksid jääma rahumeelseteks.
Ansip ei kiirustanud vastama küsimust, kas Eesti on valmis vastu võtma Ukraina tudengeid, kes poliitilistel põhjustel Ukrainas õpinguid jätkata ei saa, või andma arstiabi rahutustes kannatanutele, nagu Leedu seda lubanud on.
"Eesti on aidanud vigastatuid rahaliste vahenditega," ütles Ansip, viidates spetsiaalsele fondile, mis Sorose fondi eestvõttel on Ukrainas tegevust alustanud.
"Vähe on teada, mis juhtuma hakkab," ütles Ansip. "Inimestel on tulirelvad. Olukord on äärmiselt plahvatusohtlik. Ma ei hakka prognoosima, kellel võib poliitilistel põhjustel tekkida raskus ülikoolis õpinguid jätkata."
Praegu on esmatähtis rahu taastamine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile õhtul Ukraina presidendi Viktor Janukovitši ja opositsiooni liidrite vahel välja kuulutatud vaherahu hakkas mõranema, kui hommikul puhkenud kokkupõrgetes sai taas tosinkond inimest vigastada.
Kaader kümnemeetrise teiba otsas lehvivast Ukraina lipust suitsupilvedes Maidani väljakul Kiievis iseloomustab hästi segadust ja teadmatust, mis selles riigis valitseb. Ukraina tulevik on mattunud suitsu, kodusõda ähvardab ukse taga.
Ukraina kriis süveneb - Lvovi oblast teatas, et ei allu enam president Viktor Janukovitši valitsusele ning veel vähemalt neljas oblastis võtsid protestijad üle valitsuse ja miilitsa hooneid.
Ukraina presidendi administratsioon andis täna teada, et öö läbi ELI ja Venemaa esindajatega toimunud kõneluste järel on valminud esialgne plaan kriisi lõpetamiseks.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.