Eile õhtul Ukraina presidendi Viktor Janukovitši ja opositsiooni liidrite vahel välja kuulutatud vaherahu hakkas mõranema, kui hommikul puhkenud kokkupõrgetes sai taas tosinkond inimest vigastada.
Kokkupõrked puhkesid hommikul pärast kella kaheksat, kui Kiievisse saabunud ELi riikide välisministrid valmistusid kohtuma Ukraina presidendiga, vahendab agentuur Bloomberg.
Päeva teisel poolel kogunevad ELi välisministrid Brüsselis erakorralisele kohtumisele, et arutada võimalikke sanktsioone isikute vastu, kes vastutavad Ukrainas vallandunud vägivalla eest.
Ukraina tervishoiuministeeriumi kinnitusel on vähemalt seitse inimest tänastes kokkupõrgetes juba hukkunud. Uudistegentuur AFP on teatanud 25 hukkunust, KyivPost 35st.
Venemaa uudisteagentuur Interfax teatas parlamendihoonest inimeste kiirkorras evakueerimisest. Muuta tuli ka Saksamaa, Prantsusmaa ja Poola välisministrite ja Ukraina presidendi kohtumisse asukohta.
Euroopa Parlamendi väliskomisjoni esimees Elmar Brok kinnitas Kiievist, et snaiperid tulistavad linna peaväljakul protestijate pihta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaader kümnemeetrise teiba otsas lehvivast Ukraina lipust suitsupilvedes Maidani väljakul Kiievis iseloomustab hästi segadust ja teadmatust, mis selles riigis valitseb. Ukraina tulevik on mattunud suitsu, kodusõda ähvardab ukse taga.
Ukraina kriis süveneb - Lvovi oblast teatas, et ei allu enam president Viktor Janukovitši valitsusele ning veel vähemalt neljas oblastis võtsid protestijad üle valitsuse ja miilitsa hooneid.
Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles eileõhtuses avalduses, on Euroopa Liit on valmis kaaluma sanktsioone Ukraina tippametnike vastu, kes on vägivalla ägenemisele kaasa aidanud.
Välisminister Urmas Paeti sõnul tegid Euroopa Liidu välisministrid täna Brüsselis põhimõttelise otsuse kehtestada sanktsioonid ehk viisakeeld ning varade külmutamine nende isikute suhtes, kes on vastutavad inimõiguste rikkumise, vägivalla ning ülemäärase jõu kasutamise eest Ukrainas.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.