ACE Logistics Groupi nõukogu esimehe Karli Lamboti hinnangul tuleks Eestis sisse viia ettevõtete tulumaks omakapitalimaksuna. Ettevõtja Allan Martinson ei pea seda parimaks lahenduseks.
"Omakapitalimaks on huvitav idee ja seda tuleb kindlasti uurida. Minu esimene küsimus oleks: mis on Eesti ettevõtete omakapitali tänane jaotus ja keda uus maks kõige enam puudutaks? Aga siis veel rida teisi küsimusi: kas maksustamisele kuuluks ka tänaseks kogunenud omakapital (ehk siis kas viime sisse tagasiulatuva tulumaksu)? Mida teha olukorras, kus omakapital on investeeritud mittelikviidsetesse varadesse ja maksuraha lihtsalt pole? Mida teha olukorras, kui omakapital on suur, ettevõte aga kahjumis? Kas omakapitalimaksu sisseviimine ei tee niigi eksootilist Eesti maksusüsteemi veel eksootilisemaks? Kuidas haakub see ELi maksuõigusega?" loetles Martinson hulga küsimusi seoses omakapitalimaksu ideega.
Ta lisas, et on põhimõtteliselt uute ettevõttemaksude vastu. "Ettevõtete maksustamisega karistame efektiivsust. Tarbimismaksude suur osakaal Eestis ei ole negatiivne, vaid positiivne nähe. Meie suurim probleem on aga Eestist maksuvabalt väljaviidav tulu, mis tuleneb ELi reeglitest. Sellega tuleb selgelt midagi ette võtta ja ma pole kindel, et omakapitalimaks on parim lahendus," lisas Martinson.
Seotud lood
2000. aastal läbi viidud maksureform ei täida enam oma algset eesmärki, märkis Baltika müügi- ja turundusdivisjoni juht Kati Kusmin.
ACE Logistics Groupi nõukogu esimees Karli Lambot märgib kolumnis, et Eestis tuleks sisse viia ettevõtete tulumaks omakapitalimaksuna. Ettevõtja Alar Tammingule on see mõte sümpaatne.
ACE Logistics Groupi nõukogu esimehe Karli Lamboti hinnangul võiks Eestis sisse viia ettevõtete tulumaks omakapitalimaksuna. Maksuekspert Lasse Lehise hinnangul nemad ettevõtluse maksukoormuse tõusu ei toeta.
Omakapitalimaksu kehtestamine võimaldab luua maksurahu järgmiseks kahekümneks aastaks, ilma et üldine maksukoormus Eesti majandusele ja ettevõtlusele suureneks, leiab "Elamisväärse Eesti" üks algatajaid Karli Lambot, kirjutab "Elamisväärse Eesti" algatajaid Karli Lambot.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”