LHV panga vanemanalüütik Shana Gavron kommenteeirs Baltika täna avaldatud tulemusi, öeldes, et pank on tulemustega rahul. Ka Baltika vahetusvõlakirjade emiteerimiskava ei tulnud üllatusena.
„Me ei ole üllatunud Baltika uuuest finantseerimisvõimalusest vahetusvõlakirjade vormis, mis toetab 2014. aasta finantseerimisvajadust,“ ütles ta.
"Arvestades, et Ukraina ja Venemaa olid Baltika 2013. aasta nõrgad turud, ei üllata, et ettevõte võib kaaluda nendes maades oma tegevusmudeli muutmist,“ jätkas ta. „Kas see on ka efektiivne, selle peame ära ootama, et saada teada, mida täpsemalt uus mudel endast kujutab.“
„Ei tundu, et valuutakursi riskide maandamine oleks Baltika tavapraktika,“ ütles ta. „Usume, et kui riskid ületavad ettevõtte tolerantsi, siis nad võivad sellega tegelemiseks võtta ette agressiivsemaid samme.“
Siiski arvab ta, et nüüd võivad riski maandamiskulud ületada sellest saadavat tulu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Baltika veebruari konsolideeritud müügitulu ulatus 3 728 000 euroni, vähenedes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2%. Suur jaemüügi langus tuli Venemaalt ja Ukrainast.
Baltika märtsi konsolideeritud müügitulu ulatus 4,31 miljoni euroni, jäädes eelmise aasta sama perioodi tasemele.
Baltika teatas börsile, et aktsionäride koosolekul heaks kiidetud võlakirjade avalik pakkumine viidi läbi täies mahus ehk 3 miljoni euro eest.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.