Krimmi kohalik omavalitsus teatas, et korraldab referendumi Ukrainast ametlikult lahkulöömise ja Venemaaga liitumise üle.
Referendumi kuupäev on 16. märts, vahendab Wall Street Journal.
Krimmi parlament teatas täna vastu võetud avalduses, et see samm on vastuseks põhiseadusvastasele võimuhaaramisele, mis tõi Kiievis võimule uue valitsuse ja ulatusliku Ukraina seaduste rikkumise natsionalistlike jõudude poolt.
Pärast avaldust hääletas Krimmi parlament Venemaaga liitumise poolt.
Agentuur Bloomberg täiendas, et tänane hääletus Krimmi parlamendis ei ole siduv.
Ukraina ajutine valitsus süüdistas Krimmi peaministrit Sergei Aksjonovit ja parlamendi spiikrit Vladimir Konstantinovit võimupöörde katses.
"Krimmi parlamendi otsused on seadusevastased, kuna need on langetatud relvastatud meeste survel," ütles presidendi kohusetäitja Oleksandr Turtšinov.
"Krimmi okupeeritud parlamendi tänane hääletus kruvib kriisile pinget juurde. ELi esmaspäevast üleskutset pinget maha võtta ei võetud kuulda," säutsus Twitteris Rootsi välisminister Carl Bildt.
Seotud lood
Endine USA välisminister Henry Kissinger kirjutab täna ajalehes Washington Post avaldatud arvamusartiklis, kuidas tema nägemuses Ukrainas tekkinud kriis lahenduse võiks leida.
Krimmi ülemnõukogu otsustas täna taotleda Venemaa koosseisu astumist ning tuua referendum Krimmi autonoomse vabariigi staatuse kohta 30. märtsilt 16. märtsile.
LHV Panga analüütiku Joonas Joosti sõnul ei ole täna Balti börsidel toimuv otseselt seotud pühapäevase Krimmi referendumiga, vaid investorid on pigem teadmatuses tulevikustsenaariumide osas.
Enne sõjapingete tekkimist Krimmis oli Exxon Mobili ja Royal Dutch Shellil plaanis kulutada 735 miljoni dollarit (530 mln eurot) kahele puuraugule Krimmi rannikust 80 kilomeetrit edelas.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?