Enne sõjapingete tekkimist Krimmis oli Exxon Mobili ja Royal Dutch Shellil plaanis kulutada 735 miljoni dollarit (530 mln eurot) kahele puuraugule Krimmi rannikust 80 kilomeetrit edelas.
Nüüd näib see projekt küsimärgi all olevat, kuna pole selge, kas Kiievil on õigus naftakompaniidele anda luba seal piirkonnas Mustal merel puurimiseks. Krimmi parlament on otsustanud ühineda Venemaaga ning selleks korraldatakse 16. märtsil ka referendum.
„Nad on taotlenud lepingut valitsusega, millel varsti ei pruugi enam piirkonna üle otsustusõigust olla,” ütles Macro Advisory partner Chris Weafer Exxoni ja Royal Dutch Shelli probleemi kohta, vahendas Bloomberg.
Analüütikute sõnul loob praegune olukord ebakindlust välisinvestoritele. „Ma ei kujuta ette ühtegi välisinvestorit, kes volitaks inimesi või investeeriks raha praegusse ebakindlusse,” ütles Center for Global Energy Studies analüütik Julian Lee.
Seotud lood
Krimmi kohalik omavalitsus teatas, et korraldab referendumi Ukrainast ametlikult lahkulöömise ja Venemaaga liitumise üle.
LHV Panga analüütiku Joonas Joosti sõnul ei ole täna Balti börsidel toimuv otseselt seotud pühapäevase Krimmi referendumiga, vaid investorid on pigem teadmatuses tulevikustsenaariumide osas.
Krimmi ülemnõukogu otsustas täna taotleda Venemaa koosseisu astumist ning tuua referendum Krimmi autonoomse vabariigi staatuse kohta 30. märtsilt 16. märtsile.
Ukraina ajutine peaminister Arseni Jatsenjuk on Krimmi hoiatanud, et "keegi tsiviliseeritud maailmas" ei tunnusta Venemaaga liitumise referendumi tulemust, vahendab BBC.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.