Vene aktsiaturud Micex ja RTS on täna hommikul alustanud langusega. Eile kukkusid mõlemad börsiindeksid üle 2 protsendi, kuna Krimmi omavalitsus teatas, et korraldab referendumi Ukrainast lahkulöömise ja Venemaaga liitumise üle.
Börsiindeks Micex on 0,3% miinuses 1334 punktil, RTS on langenud 0,3% 1161 punktini. Dollar on rubla vastu tugevnenud 0,05% 36,21 rublani, euro on tugevnenud 0,03% 50,18 rublani.
Aasia turgudest tegi suurima tõusu Jaapani börsiindeks Nikkei, mis tõusis nõrga jeeni tõttu 0,92%. Sony tõusis 1%, Toyota Motor 0,4%. Hiina Shanghai indeks langes 0,1%, Korea Kospi 0,05%.
Euroopa Keskpank tõstis eile majanduskasvu ootust, kuid mõned analüütikud lootsid eilsest Mario Draghi kõnest, et keskpank süstib rohkem likviidsust finantssüsteemi. Draghi kommentaaride peale tõusis euro kurss, kuid aktsiad võtsid suuna alla. EKP jättis baasintressi 0,25%-le.
Eile ütles USA president Barack Obama, et Vene invasioon Krimmi on ebaharilik ja ennekuulmatu ning see on ohuks nii USA välispoliitikale kui ka julgeolekule. Lisaks käskis eile Obama kehtestada viisapiirangud neile, kes seavad ohtu Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.
Seotud lood
Obama pidas eile pärastlõunal pika telefonikõne Putiniga, pakkudes välja, kuidas Ukraina kriisi diplomaatiliselt lahendada, teatas Valge Maja.
Venemaa tegevus süvendab niigi kriitilist poliitilist ja majanduslikku olukorda Ukrainas ja on vastupidine sellele, mida Ukrainal ja Venemaal endal tegelikult vaja oleks. Olukorra teravdamist pole vaja ei Ukrainale, Krimmi elanikele ega ka Venemaale, kirjutab riigikogu liige Aivar Sõerd (Reformierakond) oma blogis.
Endine USA välisminister Henry Kissinger kirjutab täna ajalehes Washington Post avaldatud arvamusartiklis, kuidas tema nägemuses Ukrainas tekkinud kriis lahenduse võiks leida.
USA kehtestab viisapiirangud nende suhtes, kes ohustavad Ukraina julgeolekut, vahendab agentuur Bloomberg.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.