Endine miljardär Aleksander Lebedev on mures, kirjutab Bloomberg.
"Vene ärimehed on väga mures," ütles 54aastane eksmiljardär, kes töötas Nõukogude Liidu Londoni saatkonnas külma sõja ajal ning kellele kuulub Venemaa National Reserve Corp. "Vene majandusel on riskid. Võivad tulla tagatiste väärtuse langusest tingitud lisatagatiste nõuded või aktsiate sundmüügid. Valuutareservid võivad väheneda, valuutakursid võivad langeda ja hinnad tõusta. See paneb mind muretsema."
Vene ja Ukraina miljardärid riskivad täiendavate kaotustega turu volatiisluse ja Iraani stiilis sanktsioonide ohu tõttu.
Alates 28. veebruarist on Venemaa 19 rikkamat inimest kaotanud börsidel 18,3 miljardit dollarit, selgub Bloombergi miljardäride indeksist, mis jälgib maailma 300 rikkama inimese igapäevaseid varanduse muutusi.
"Krimmi olukorrast tingitud ebastabiilsus võib muutuda oligarhidele probleemiks," ütles Arbat Capitali fondijuht Julia Bušueva. "Kui miljardärid on kasutanud oma aktsiapakke laenude tagatistena, võivad nad saada lisatagatiste nõuded ja olema sunnitud pankadega läbi rääkima."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Superrikkad said rikkamaks ning lõhe nende ja ülejäänud ameeriklaste vahel laieneb jätkuvalt, selgub Föderaalreservi uuest raportist.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.