Superrikkad said rikkamaks ning lõhe nende ja ülejäänud ameeriklaste vahel laieneb jätkuvalt, selgub Föderaalreservi uuest raportist.
Oma uuringus, mida koostatakse iga 3 aasta tagant, leidis Föderaalreserv, et 3 protsenti inimestest omavad 54,4 protsenti riigi jõukusest (2013). 2010. aastaga võrreldes on toimunud kerge tõus. 1989. aastal hoidsid 3 protsenti rikkamatest majapidamistest kokku 44,8 protsenti riigi jõukusest. See näitab, et tulude lõhe on viimastel kümnenditel kiiresti kasvanud.
Samal ajal langes 90 protsendi vaesema jõukuse osa 2013. aastal 24,7 protsendini. 1989. aastal oli sama number 33,2 protsenti.
„Andmed kinnitavad, et sissetulekute ja jõukuse osakaal parimal järjel olevate perekondade seas on ajalooliselt kõrgel tasemel,“ kirjutati raportis. „Suurenenud tulud ja rikkus on viimastel kümnenditel jagatud ära paari protsendi inimeste vahel.“
Samuti vaadati raportis ameeriklaste sissetulekuid. Mediaan-sissetulek langes 3 aastaga 5 protsenti. Keskmine sissetulek kasvas aga 4 protsenti, mis tähendab, et keskmise palga suurenemise on tekitanud just jõukama elanikkonna palgatõus.
Seotud lood
Endine miljardär Aleksander Lebedev on mures, kirjutab Bloomberg.
Rikast huvitab kasum, aga heateod kasumit ei too. Ent oleks ju tore, kui rikkaks saaks ka head tehes ning kui sotsiaalseid probleeme lahendada oleks kasumlik, kirjutab rahvusvahelise arengu spetsialist Marje Aksli.
Ajal, mil USA ja ka maailma aktsiaturg lööb uusi rekordeid ja pulliturg on kestnud juba viis aastat, on maailma rikkad mures, kaua see veel kestab.
Majandusteadlane Paul Krugman kirjutas hiljuti, et multimiljardi dollari suurused riskifondide tippjuhtide palgad tõestasid, et haridus mängib väikest rolli kasvavas kuristikus rikaste ja vaeste vahel.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.