ELi ja liikmesriikide juhid allkirjastasid täna Brüsselis Ukraina peaministri Arseni Jatsenjukiga Ukraina ja ELi assotsiatsioonileppe poliitilised peatükid.
Peaminister Andrus Ansipi sõnul kinnitab lepete allkirjastamine Euroopa Liidu poolset valmisolekut süvendada koostööd ja toetada Ukrainat muutuste läbiviimisel, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
Ansip meenutas, et assotsiatsioonileppe allakirjastamine oli kunagi ka Eesti jaoks alguseks teel Euroopa Liitu - tehes vajaliku kodutöö ja viies läbi reforme sai lõpuks Eestist Euroopa Liidu liige.
"Tänane leppe allkirjastamine on võimalus ka Ukrainale, edasine on Ukraina enda kätes. Peaminister Jatsenjuk ütles tseremoonial, et see on Ukraina esimene samm Euroopa Liidu liikmelisuse poole. Eesti toetab ukrainlasi sel teel igati," ütles peaminister.
Assotsieerimislepingu oluliseks osaks on Ukraina õiguse ühtlustamine Euroopa Liidu õigustikuga. Samuti on assotsieerimisleping Ukraina reformikava aluseks, et aidata kaasa õigusriigi, demokraatia, inimõiguste ja vaba turumajanduse põhimõtete.
Reformikavaga on seotud ka Euroopa Liidu abi Ukrainale ning assotsieerimisleping võimaldab Ukraina partneritel oma abi paremini suunata.
Autor: 1321-aripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vene peaminister Dmitri Medvedev ütles julgeolekunõukogu istungil president Vladimir Putinile, et Ukraina võlgneb Venemaale 16 miljardit dollarit.
Ajaleht Wall Street Journal kirjutab, et ametisse asuv Ukraina president Petro Porošenko taotleb aega, enne kui on valmis ELiga assotsiatsioonilepingut alla kirjutama.
Peaminister Andrus Ansip ütles reedel lõppenud Ülemkogu järel, et vaevalt lääneriikide sanktsioonid Venemaa vastu musta nimekirja sattunud isikutele nalja teevad.
Investorid on asunud Vene riigi omanduses olevate energiafirmade võlakirju müüma, kuna kardavad Lääne sanktsioonide mõju, kirjutas Bloomberg.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.