Uurimise all olev failivahetuskeskkonna Megaupload asutaja Kim Dotcom ehk kodanikunimega Kim Schmitz asutas Uus-Meremaal poliitilise partei.
Dotcomi sõnul hakkab tema loodud Internetipartei seisma interneti- ja tehnoloogiavabaduse, privaatsuse ja poliitiliste reformide eest, vahendas
ERRi uudisteportaal BBCd.
Kim Dotcom püüab vältida väljaandmist USA-le, kus teda süüdistatakse ulatuslikus piraatluses ja selle kaudu enam kui 175 miljoni dollari ebaseaduslikus teenimises. Dotcom aga eitab kuritegude sooritamist.
Järgmised üldvalimised peaksid Uus-Meremaal toimuma septembris. Parlamenti pääsemiseks peab Internetipartei ületama 5% valimiskünnise.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maailmakuulus internetipiraat Kim DotCom on Uus-Meremaal asutanud oma partei ning nüüd on see avaldamas mõju ka riigi valuuta kursile.
Tänavu jaanuaris Hollandis Megauploadi kohtuasjaga seoses vahistatud eestlane Andrus Nõmm, keda süüdistatakse massiivses autoriõiguste rikkumises ning rahapesus, on vahi alt vabastatud ja ootab kohut, vahendab Delfi.
Eesti IT-valdkonna asjatundjad on vastakal arvamusel küsimuses, kas Megauploadi sunniviisiline sulgemine ja kohtuasi ka Eesti IT-ärisid mõjutab. Küll aga ollakse ühel meelel, et kõige olulisemat küsimust USA võimude praegune jõudemonstratsioon ei lahenda.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.