Venemaa president Vladimir Putin andis täna oma valitsusele korralduse koostada plaan Ukraina importkaupadele asenduse leidmiseks, vahendab agentuur Bloomberg.
Putini sõnul ei saa Venemaa jätkata igavesti oma naabri subsideerimist. Seda enam, et Venemaa ei tunnista Ukraina praegust valitsust.
"Venemaa ei aktsepteeri Kiievi võime legitiimsena, kuid jätkab majanduslikke toetusi ning Ukraina majanduse subsideerimist sadade miljonite, miljardite dollarite väärtuses," ütles Putin. "Selline olukord ei saa loomulikult jätkuda igavesti."
Valitsuse nõupidamisel väljendas Putin ühtlasi toetust Venemaa välisministeeriumi ettepanekutele Ukraina põhiseaduse muutmiseks, mis aitaks maandada pingeid riigi idaosas, kus venemeelsed separatistid on hõivanud valitsushooneid.
Putin käskis Kiieviga veel kõnelusi jätkata, enne kui arendatakse edasi ideed Ukrainalt energia eest ettemaksu küsima hakata. Peaminister Dmitri Medvedevi sõnul on Ukraina võlg Venemaale energiakandjate eest 16,6 miljardit dollarit. Rahandusminister Anton Siluanovi sõnul taotleb Ukraina Venemaalt 3 miljardi dollari suurust laenu.
Ukraina valitsus süüdistab Venemaad rahutuste õhutamises, et destabiliseerida olukorda riigis enne maikuu lõppu kavandatud presidendivalimisi.
Ka Ukraina piimakombinaatide toodetele kehtestatud impordikeeld on Kiievi sõnul poliitiliselt motiveeritud samm Ukraina survestamiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa välisministeerium kutsus teisipäeval Ukrainat üles viivitamatult peatama sõjalised ettevalmistused, mis võivad riigis vallandada kodusõja.
Liga.net vahendab ITAR-TASSi uudist, et Gazpromi teatel ei ole Ukraina maagaasi eest maksnud.
Venemaa tarbijakaitse Rospotrebnadzor kehtestas esmaspäeval impordikeelu kuuele Ukraina meiereile, mille toodang ei vasta nõuetele, vahendas agentuur Bloomberg.
Ukraina peatab kuni Gazpromiga hinnakokkuleppe saavutamiseni maagaasi ostmise Venemaalt, ütles Ukraina energiaminister Juri Prodan.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.