Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti Energia ei peaks riigile vastu töötama
Eestil on kohustus 2020. aastaks 50 protsenti olmeprügist ringlusse võtta, praegu oleme eesmärgist poole võrra maas ning Iru prügipõletus sellele just kaasa ei aita, rääkis keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus intervjuus Eesti Päevalehele.
"Kas on mõistlik sundida tarbijaid peale maksma millelegi, mis meid riiklikest eesmärkidest eemale viib? Siin võiks Eesti Energia pigem kaasa aidata, mitte vastu töötada?" küsis Pentus-Rosimannus vastu ajakirjaniku küsimusele, miks Eesti Energialt tahetakse Iru jäätmepõletusjaamas koostootmistoetus ära võtta.
Prügi ladestamise tasu tõuseb 2015. aastal 30 eurole tonni kohta ja see on väga kõrge tasu, kuid ladestamisprotsent on juba praegu suhteliselt olematu, lisas minister.
Pentus-Rosimannuse sõnul tahab riik taastada konkurentsi, et inimestel oleks ise võimalus omale prügivedaja valida, kuid see saaks jõustuda alles nelja-viie aasta pärast, sest enne omavalitsuste korraldatud jäätmeveo lepingute lõppemist neid muuta ei saa.
Pikemat intervjuud keskkonnaministriga loe tänasest Eesti Päevalehest.
Metsanduse arengukava arvestab nii looduse hoidmist kui ka metsanduse arendamise vajadust, ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Metsa ei raiuta pealekasvust rohkem ja tagavarade pärast muret tunda pole vaja.
USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutudaaktsiaturgudel investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiksKamala Harrise võit ja tema administratsiooni otsused puhta energia-, regulatiivsejärelevalve-, eluasemetoetuste- ja kanepitööstuse osas mõjutada aktsiaturge.