Saksa energiahiid RWE teatas, et on alustanud Ukrainasse maagaasi eksportimist, et aidata Ukrainal toime tulla, kui Venemaa otsustab tarned katkestada.
RWE tarnib gaasi läbi Poola ning ettevõte suudab rahuldada viiendiku Ukraina gaasivajadusest.
Eelmisel nädalal ütles Venemaa president Vladimir Putin, et Ukraina võlgneb Venemaale gaasi eest 35,4 miljardit dollarit. Seda on umbes 20 korda rohkem, kui Moskva esialgselt küsis.
Kolmandik RWE eksporditavast gaasist Ukrainale tuleb Venemaalt, ütles ettevõtte kõneisik Helmut Weintoegl. Ülejäänud tuleb Norrast, Suurbritanniast, Hollandist ja Saksamaalt.
2012. aasta sõlmitud lepingu järgi saab RWE Ukrainasse aastas tarnida umbes kümme miljardit kuupmeetrit gaasi. Eelmisel aastal tarnis ettevõte Ukrainasse miljard kuupmeetrit gaasi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna kohtuvad Genfis Venemaa, Ukraina ja USA välisminister ning ELi kõrge välisesindaja, et kriisile lahendusi otsida.
Euroopa Liit tegi ettepaneku kohtuda kolmepoolselt Ukraina ja Venemaaga gaasi teemal, teatas Venemaa Energeetikaministeerium.
Ukraina peatab kuni Gazpromiga hinnakokkuleppe saavutamiseni maagaasi ostmise Venemaalt, ütles Ukraina energiaminister Juri Prodan.
Venemaal ei jää muud üle kui peatada gaasitarned Ukrainale, mis võib mõjutada ka gaasi transiiti Euroopasse, kui Euroopa valitsused ei lepi kokku, kuidas stabiliseerida Ukraina majandus ja tagada kütuse tarnimine, ütles Vene president Vladimir Putin.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.