Pöörates mitte üleliia palju tähelepanu ootamatult nõrgale majanduskasvule esimeses kvartalis, otsustas USA Föderaalreserv jätkata enda igakuise võlakirja ostuprogrammi koomale tõmbamist.
Oodatult vähendas keskpank igakuiseid võlakirjaoste 10 miljardi dollari võrra 45 miljardi dollarini, vahendab MarketWatch. Tegu on neljanda järjestikuse koosolekuga, kus otsustati stiimuleid vähendada 10 miljardi jagu.
Otsus tuli kõigest paar tundi pärast seda, kui USA valitsus avalikustas väga nõrga esimese kvartali sisemajanduse koguprodukti kasvunumbri. Ühendriikide kaubandusministeeriumi teatel kasvas riigi SKP aasta esimeses kvartalis 0,1%, mis on järsk aeglustumine võrreldes eelmise aasta neljanda kvartali 2,6% kasvuga.
Avalikustatud pressiteates ütles Fed, et majandusaktiivsuse kasv on viimasel ajal hoogustunud. Lisaks näeb keskpank paranevat tööturgu ning tarbijakulutused paistavad oodatust kiiremini tõusma.
Taaskord otsustas Fed säilitada föderaalfondide intressimäära nulli peal, kus see on olnud alates 2008. aasta detsembrist.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ameerika Ühendriikide majandus langes esimeses kvartalis võrreldes aastatagusega 1 protsendi võrra, teatab USA kaubandusministeerium.
Föderaalreserv (FED) teatas täna õhtul kell 9 aset leidnud pressikonverentsil, et vähendab oma igakuiseid võlakirja ostusid ja jätab intressimäärad muutmata. Enne otsuseid toimusid keskpangas tulised debatid, kuna signaalid majanduses on olnud vastuolulised.
Föderaalreserv (FED) ei ole huvitatud sellest, kas tekitatakse mulli lõhkemine või mitte. FEDi eesmärk on luua võimalikult elastne finantssüsteemi kui sellised asjad peaksid tõesti juhtuma, rääkis Janet Yellen mõjuvõimsas kõnes rahapoliitika kohta.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.