Föderaalreserv (FED) ei ole huvitatud sellest, kas tekitatakse mulli lõhkemine või mitte. FEDi eesmärk on luua võimalikult elastne finantssüsteemi kui sellised asjad peaksid tõesti juhtuma, rääkis Janet Yellen mõjuvõimsas kõnes rahapoliitika kohta.
FEDi esimees Janet Yellen ütles Rahvusvahelises Valuutafondis peetud kõnes, et ta ei näe põhjust intressimäärade tõusuks. Ta tõi põhjuseks finantsstabiilsuse riskid ning mainis, et tõstaks intressimääru vaid äärmuslikel juhtudel, vahendab Financial Times.
See tähendab, et aktsia- ja võlakirjaturgudel pole oodata langust, mis oleks tingitud intressimäärade tõusust.
Investoritele on antud roheline tuli pumpamaks üles varaklasside mulle. Samuti ei ole Yellen väga mures nende lõhkemise pärast – nii kaua, kuni olemasolev finantssüsteem on kaitstud.
„Ma ei näe põhjust, miks rahapoliitika põhitähelepanu peaks kalduma hinnastabiilsuselt ja tööhõivelt selleks, et lahendada finantsstabiilsuse probleeme,“ ütles Yellen.
„Samas näen ma üha suuremat riskide võtmist finantssüsteemis ja selliste probleemide laienemine võib tähendada jõulisemat makrotasandi sekkumist,“ tõdes ta.
Yellen annab sellega turgudele märku, et majanduses on veel probleeme ning hetkel ei ole Föderaalreservi ametnikud ise ka kindlad, millal intressimäärad võiks tõusta. Samuti tegi Yellen oma kommentaaridega selgeks, et rahatrüki suurendamine pole välistatud.
Seotud lood
Föderaalreservi (FED) esimees Janet Yellen ütles täna peetud kõnes, et USA majandus pole veel täielikult taastunud.
Kõrge Föderaalreservi ametniku Esther George sõnul on kätte jõudnud aeg, mil Föderaalreserv peaks intressimäärasid tõstma, tuues põhjuseks tööturu olukorra kiire paranemise.
Pöörates mitte üleliia palju tähelepanu ootamatult nõrgale majanduskasvule esimeses kvartalis, otsustas USA Föderaalreserv jätkata enda igakuise võlakirja ostuprogrammi koomale tõmbamist.
Dallase Föderaalreservi president Richard Fisher ütles reedel, et toetab keskpanga plaani lõpetada igakuiste võlakirjaostude programm oktoobris.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.