Keskpank on püüdnud peatada rubla langust tõstes kahe kuu jooksul kaks korda baasintressimäära kokku kahe protsendipunkti võrra. Rubla nõrgenemine on tõstnud elamiskulusid, kuna importkaubad muutuvad kallimaks.
Rubla langus on mõjutanud ka Moskvast 120 km kaugusel Malojaroslavetsis tegutseva Narine Karapetjani juuksuriäri. Kliendid hoolitsevad enda eest ise kodus, mitte ei kasuta kalleid juuksurisalongidesse imporditud tooteid, mis on tänavu kaks hinnatõusu läbi teinud.
"Kõik läheb kallimaks," ütles 30aastane Karapetjan. "Kõik juuksehooldustooted on kallinenud. Sama lugu on riiete, jalatsite ja toiduga. Ma ei saa oma äri kinni panna. Kui ma oleksin ostnud tooted kalli hinnaga, peaksin müüma kõrgemate hindadega."
Analüütikute prognooside järgi kiirenes aprillis inflatsioon 7,3%-le. See on kiireim alates mullusest maist.
Tarbijate ostujõu vähenemine annab oma panuse Vene majanduse langusele, mis on kannatanud investorite põgenemise tõttu. I kvartalis voolas kapitali välja 50,6 miljardit dollarit, võrreldes kogu möödunud aasta 63 miljardi dollarilise raha pagemisega.
„Majanduses on lood kehvad, palgad ei tõuse, majandus ei kasva ja kuna rubla kaotab väärtust ja inflatsioon kiireneb, vähenevad tarbijate reaalsissetulekud või need kasvavad aeglasemalt,“ ütles UralSibi analüütik Olga Sterina.
Venemaal on hakatud ostma rohkem püsitarbekaupu nagu autosid ja telereid, mis tõi märtsis kaasa jaemüügi 4% tõusu, ütles Sterina.
Prantsuse ehituskaupade müüja Leroy Merlini käive Venemaal on aga viimastel nädalatel kasvanud, kuna kunded loodavad võtta rubladest nii palju väärtust, kui veel võimalik, ütles ettevõtte vene üksuse juht Vincent Gentil.