Lääne sanktsioonide tõttu on Venemaa sunnitud kasutama rahvusvaheliseks kaubavahetuseks rublat, ütles Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.
"Kauplemine rublades – see on selge prioriteet," ütles Medvedev Vene telekanalile Rossija antud intervjuus.
Viimastel nädalatel on üha rohkem Vene ametnikke olnud seda meelt, et riigi omanduses olevad ettevõtted võiksid eksportturgudelt saada dollarite asemel hoopis rublasid. Venemaa on juba ammu lootnud, et rublast saab maailmas selline reservvaluuta nagu dollar ja euro.
"Mida rohkem me müüme enda tooteid rublades, seda rohkem aitame kaasa enda valuuta väärtuse kasvule," lisas Medvedev.
Venemaale kehtestatud sanktsioonide mõju on tema sõnul peaaegu olematu. "Praegune sanktsioonide mõju Vene majanduse on täiesti minimaalne," kinnitas Medvedev.
Seotud lood
Vene keskpangal on raskusi rubla kaitsmisega Ukraina vastasseisu järel. Vassili Isajevi jaoks võib keskpanga tegevus olla liiga vähene ja hiline, et päästa tema Itaalias puhkumise plaani, kirjutab Bloomberg.
Šokolaadikuninga Petro Porošenko võit Ukraina presidendi valimistel tõi tõusu Vene börsidele, kuna Vladimir Putini sõnul on Venemaa uue riigipeaga nõus koostööd tegema.
Vene ettevõtted valmistuvad arveldama Hiina jüaanides ja teistes Aasia valuutades, kuna kardavad, et võivad lääne sanktsioonide tõttu jääda eemale USA dollari turust.
Eelmisel kuul tegid suure tagasituleku Ukraina ja Vene börsid, kuna geopoliitilised pinged vaibusid ning investorid asusid taaskord aktsiaid ostma.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.