Pühapäeval toimunud Euroopa Parlamendi valimistel sai esialgsetel tulemustel parima tulemuse konservatiivne Euroopa Rahvapartei (EPP), kuhu Eestist kuulub IRL.
Kokku saab EPP Euroopa Parlamendis 212 mandaati. Partei kandidaat Euroopa Komisjoni juhi kohale on endine Luksemburgi peaminister ja rahandusminister Jean-Claude Juncker.
"Ilma lõplikku tulemust veel teadmata teame seda, et EPP on asunud juhtima ja mul on õigus saada Euroopa Komisjoni presidendiks," ütles Juncker Twitteri vahendusel.
Teiseks tuli Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsioon, kuhu kuuluvad ka Eesti sotsiaaldemokraadid. Kokku saadi 185 mandaati.
Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsioon, kuhu Eestist kuuluvad Reformierakond ja Keskerakond, sai 71 mandaati.
Euroskeptilised parteid vasakult ja paremalt servast said üle 200 mandaadi.
Kokku on Euroopa Parlamendis 751 saadikukohta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eurovalimiste suuremaid üllatajaid oli keskerakondlane Yana Toom, kes edestas ligi 7000 häälega partei esimeest Edgar Savisaart.
Euroopa Parlamendi valimistel oli kõige enam neid, kes valimistel ei osalenud, Kesk- ja Ida-Euroopa liikmesriikides.
Äsja selgusid europarlamendi valimiste tulemused Eestis. Ligi 79 000 häält teeninud Refomierakond edastas võitjana Keskerakonda ligi 7000 häälega ning 45 000 häält teeninud IRLi enam kui 33 000 häälega.
Eilsetel Euroopa Parlamendi valimistel kogusid üle Euroopa suure toetuse populistlikud ja euroskeptilised/ELi vastased parteid.
Ettevõtted otsivad praeguses majandusseisus võimalusi kokkuhoiuks ja jätavad oluliste riskide vastu kindlustamata. Nii unustavad nad, et riskide realiseerumise korral võib tekkinud kahju suurus ähvardada ettevõtte toimimist või hoopistükkis selle lõpetada, hoiatab Eesti Kindlustusseltside Liit.