Brenti toornafta hind kukkus täna alla 110 dollari barreli kohta tänu Ukrainas toimunud presidendivalimistele, mis leevendasid kergelt muresid riigis toimuva üle.
Juuli Brenti toornafta futuur oli 109,94 dollarit barreli kohta, mis on 60 senti varasemast madalam. WTI futuur juuliks langes 34 senti 104,01 dollarile barreli kohta.
Turud on hetkel madalseisus, kuid peagi on ees ootamas suve kõrgaeg, mis kasvatab tunduvalt nõudlust kütuse järele.
“Nafta pakkumise kasv ületab sellel aastal eeldatavasti nõudluse, mis peaks ka hindu teises kvartalis alandama enne, kui need aasta teises pooles jälle tõusma hakkavad,” märkis Morgan Stanley analüütikud Adam Longsoni juhtimisel oma teates.
Globaalne naftatootmine kasvab sellel aastal 1,8 miljonit barrelit päevas, mis on viimase kümnedi jooksul kiireim kasv, samas kui nõudlus nafta järele kasvab 1,1 miljonit barrelit päevas, märkis pank.
Ukraina kriis ja toodangu vähendamine Liibüas ja Lõuna-Sudaanis kergitasid Brenti eelmisel nädalal viimase kahe ja poole kuu kõrgeimale tasemele.
Pühapäeval toimunud Ukraina presidendivalimised võitnud Petro Porošenko võimuletulek annab lootust, et Ukraina poliitiline stabiilsus on taastumas ning gaasitarne Ukrainat läbivast gaasitorust Euroopasse, ei ole ohus.
Seotud lood
Ukraina linnas Donetskis tungisid relvastatud mehed koolidesse ning otsisid madratseid haavatute jaoks, teatas Donetski linnavolikogu pressiteenistus.
Iraagi põhjaosa langemine sunniitlike islamistide kätte ja kurdide tõus iseseisvaks jõuks selles konfliktis võib tähendada, et näeme peagi Kurdistani iseseisvaid naftaeksporte, kirjutab Forbesis Christopher Helman.
Ukraina võlakirjade hindadel on parim kuu nelja aasta jooksul, kuna investorid usuvad, et Petro Porošenko võit Ukraina presidendivalimistel aitab leevendada pingeid Venemaaga.
Venemeelsed sõdurid peavad Ida-Ukrainas Donetski regiooni administratsiooni keskuse keldris pantvangis kinni 80 inimest, ütles endine Leninsky linnaosa volikogu esimehe asetäitja Dmitri Verzilov.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.