Mullu registreeris korruptsioonikuritegude büroo 348 kuritegu, nende hulk on võrreldes 2012. aastaga kasvanud.
"Aastaga oleme prokuratuuri saatud 37 kriminaalasja, kus on 373 kuritegu, töömaht on suurenenud. Ka selle aasta kohta saab seda öelda, et koormus on läinud suuremaks, menetlused keerukamad, kriminaalasjad on mahukamad, nii episoodide kui ka isikute pinnalt," kommenteeris korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler.
Tema hinnangul ei saa inimesed tihtilugu aru, et keerukad juhtumid võtavad aega.
Võrreldes 2012. aastaga kasvas mullu kuritegude registreerimine pea kolm korda. Üle kolme korra on kasvanud omastamise, pistise ja altkäemaksu võtmise/andmise/vahendamise/ ning võltsimisega seotud kuritegude registreerimine. Viimaseid oli 2012. aastal 87, selgus kriminaalstatistikat sisaldavast keskkriminaalpolitsei raamatust.
Seotud lood
Keskkriminaalpolitsei juhi Indrek Tibari sõnul on korruptsioon tuhandenäoline nagu idamaine jumalus.
Keskkriminaalpolitsei hinnangul esineb kõige rohkem korruptsiooni kohalikes omavalitsustes, kus raha liigutavad persoonid võivad seda isiklikel eesmärkidel kasutada.
Korruptsiooni tõkestamisel on kriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude oskonnajuhi Mati Ombleri hinnangul oluline ka see, et riigikogus võiks enamus protokolle olla avalikud.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.