Google avaldas andmed oma töötajate rassilise ja soolise kuuluvuse kohta. Andmed kinnitasid levinud arvamust: ettevõttes on tööl peamiselt valge nahavärviga mehed.
Numbrid on karmid: Google töötajatest 70 protsenti on mehed ja 61 protsenti valged. Kolmapäevases blogipostituses teatas ettevõte, et töökollektiivi mitmekesisemaks muutmisel on veel pikk tee minna: „Mis puudutab mitmekesisust, ei ole Google veel seal, kus me tahame olla. Selliseid eesmärke seades peab suutma faktidele toetudes nendest avalikult rääkida,“ vahendab MarketWatch.
Teema töötajate mitmekesisuse kohta tehnoloogiaettevõtetes on esile tõusnud viimase aasta jooksu. Aktivistid on üha enam viidanud asjaolule, et Silicon Valley’s ei ole piisavalt rassilist ja soolist mitmekesisust. Nad on hakanud ettevõtetelt nõudma andmeid tööjõu rassilise, soolise ja rahvusliku koosseisu kohta.
Google sõnul on mitmekesisuse puudumisel mitmeid põhjuseid. Näiteks on arvutiteaduse eriala lõpetanutest ainult 18% naised. Mustanahalisi või latiinosid on lõpetanute seas aga vähem kui 5 prostenti.
Google on teinud püüdlusi, et ka tüdrukud saaksid rohkem arvutiteadust õppida. Alates 2010. aastast on Google toetanud selle eesmärgi poole püüdlevaid organisatsioone enam kui 40 miljoni dollariga.
Google on üks esimesi tehnoloogiagigante, kes töötajate kohta sellist teavet avalikustanud on.
Seotud lood
Tehnoloogiagigant Google plaanib kulutada rohkem kui miljard dollarit satelliitide peale, millega loodetakse suurendada interneti kättesaadavust üle maailma.
Google arendab uut 7tollise ekraaniga tahvelarvutit, millega saab pildistada kolmemõõtmelisi pilte. Tuleva kuu alguseks on kavas valmistada 4000 prototüüpi, vahendab Reuters Wall Street Journali.
Google tegevdirektor Larry Page avalikustas oma igaaastase kirja aktsionäridele ning nagu tavaliselt, on see põnev pilguheit sellele, kuhu Page’i arvates Google on suundumas, kuidas sinna jõuda ning mida ettevõte kavatseb tulevikus vallutada.
Google kerkis maailma kõige väärtuslikumaks hinnatud kaubamärkide pingereas tänavu esikohale, tõugates troonilt kolm aastat liidrikohta hoidnud Apple'i.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.