Tehnoloogiagigant Google plaanib kulutada rohkem kui miljard dollarit satelliitide peale, millega loodetakse suurendada interneti kättesaadavust üle maailma.
Google’i plaanid on veel hägused, kuid esialgsel hinnangul ehitatakse 180 satelliiti. Need tulevad küll väiksed, kuid mahutavad suurel hulgal andmeid. Esialgu tiirlevad need madalamatel kõrgustel kui tavalised satelliidid. Tulevikus on plaan Google’il satelliitide arvu suurendada, vahendab MarketWatch.
Ettevõtmist juhib Greg Wyler, kes asutas satelliit-kommunikatsiooniga tegeleva startupi O3b Networks, mis hiljuti Google’ga liitus. Samuti on Google palganud projekti kallale töötama hulgaliselt insenere ka teistest ettevõtetest.
Projektiga kursis olevate inimeste sõnul läheb ettevõtmine firmale maksma ühest miljardist kuni kolme miljardi dollarini. Kogumaksumus oleneb lõpliku projekti iseärasustest ning tulevikuplaanide suurusest.
Google loodab projekti kaudu laiendada globaalset ligipääsu internetile. Selle kaudu suureneb ka inimeste arv, kellel on ligipääs Google’i teenustele.
„Google ja Facebook proovivad leida mooduseid, kuidas jõuda inimesteni, kelleni seni jõutud ei ole,“ ütles satelliit-kommunikatsioonifirma Irwin Communications juht Susan Irwin. „Juhtmega ühendus ulatub ainult teatud punktini, mobiilsidevõrk levib vaid väikestel aladel. Satelliidid suudavad pakkuda palju suuremat ligipääsu internetile,“ lisas Irwin.
Seotud lood
Google arendab uut 7tollise ekraaniga tahvelarvutit, millega saab pildistada kolmemõõtmelisi pilte. Tuleva kuu alguseks on kavas valmistada 4000 prototüüpi, vahendab Reuters Wall Street Journali.
Kosmoseprügi on probleem, mis tekitab muret teadlastele, satelliidioperaatoritele ja USA õhuväele. Mida teha aga miljonite tükkidega, mis tiirlevad ümber maakera mitu korda kiiremini kui püssikuul?
Google avaldas andmed oma töötajate rassilise ja soolise kuuluvuse kohta. Andmed kinnitasid levinud arvamust: ettevõttes on tööl peamiselt valge nahavärviga mehed.
Google tegevdirektor Larry Page avalikustas oma igaaastase kirja aktsionäridele ning nagu tavaliselt, on see põnev pilguheit sellele, kuhu Page’i arvates Google on suundumas, kuidas sinna jõuda ning mida ettevõte kavatseb tulevikus vallutada.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.