Tehnilise järelevalve amet lõpetas 16. aprillil Raasiku raudteeülesõidukohal toimunud raudteeõnnetuse põhjuste uurimise, millest selgus, et rong oli tehniliselt korras ja rongijuht tegutses korrektselt.
Tehnilise järelevalve ameti (TJA) eesmärk oli veenduda, kas raudteeinfrastruktuuri-ettevõtja on korraldanud ohutult raudteeliiklust ning taganud raudteeinfrastruktuuri korrashoiu ja nõuetele vastavuse, samuti tuvastada, kas raudteeveoettevõtja on täitnud raudteeveeremi ekspluateerimise nõudeid.
Menetluse käigus kogutud tõendite alusel saab öelda, et rongijuht täitis kõiki raudteeliikluses kehtivaid nõudeid korrektselt nii enne kui ka pärast õnnetust.Rongijuht juhtis ülesõidukohale lähenemisel rongi lubatud liiklemiskiirusega 115 km/h. Reisirongidele kehtestatud maksimaalne liiklemiskiirus õnnetusjuhtumi piirkonnas on 120 km/h. Ülesõidukohale lähenedes andis rongijuht rongi hoiatuse helisignaali kolmel korral. Raudteeveeremis rakendusid vahetult pärast kokkupõrget hädapidurisüsteem, mis võimaldas rongil peatuda lühima võimaliku teekonnaga, märkis TJA pressiteates
Lisaks tuvastati, et õnnetuse hetkel töötas Raasiku raudteeülesõidukohas automaatfoorisignalisatsioon ning ülesõidukoht oli varustatud reeglipäraste liikluskorraldusvahenditega.
Menetluses selgunud asjaoludele tuginedes saab kinnitada järgmist:
1. Raasiku jaamas 16.04.2014 toimunud raudteeõnnetus ei olnud tingitud liiklusjuhtimisseadmete nõuetele mittevastavusest või nende seadmete käitusnõuete rikkumisest.
2. Tallinna-Tapa piirkonna rongidispetšeri tegevus rongiliikluse korraldamisel vastas nõuetele, seega ei põhjustanud õnnetust rongiliikluse ebaõige korraldamine.
3. Eesti Liinirongid ASi raudteeveerem oli tehniliselt korras, nõuetekohaselt hooldatud ning komplekteeritud. Veeremi turvaseadmete seisukord vastas nõuetele.
4. Veeremit juhtinud isik täitis kõiki raudteeliikluse nõudeid.
Seotud lood
Harjumaal Raasiku ülesõidul sõitis täna veoauto rongile külje pealt sisse, õnnetuses hukkus kaks ja vigastada sai kaksteist inimest. Rongiliiklus on tugevalt häiritud.
Eile pärastlõunal Raasiku ülesõidul toimunud raske rongiõnnetuse kahjud hüvitab õnnetuse põhjustaja veoki kindlustusandja.
Kindlustusselts Ergo teatas, et maksab täna välja kokku 2200 eurot esimesele kolmele Raasiku rongiõnnetuses kannatanule.
Raasikul sõitis täna Tallinn-Tartu rongile külje pealt sisse veoauto, mille tagajärjel hukkus kaks inimest ja mõned reisijad said vigastada.
Cantilloni efekt kirjeldab hästi seda, kuidas praegused rahapoliitikad teevad rikkaid rikkamaks ja vaeseid vaesemaks, suurendades selle kaudu ebavõrdsust.