Pärast kuudepikkust langustrendi tegi kulla hind eile üllatava hüppe üles, kerkides päevaga pea 4%. See oli parim saavutus alates möödunud aasta septembrist.
Süvenev kriis Iraagis ja president Obama lubadus saata sinna 300 sõjalist nõustajat viskas eile lakke nii kulla kui ka nafta hinna.
Klassikaline investorite varjupaik kuld jõudis eile kahe kuu kõrgeima tulemuseni samal ajal kui nafta hind saavutas aasta kõrgeima taseme. Turud ootavad endiselt pingsalt, kas islamimässulised jõuavad Iraagi lõunaosasse ja halvavad riigi naftatootmise.
Dollari nõrgenemine, USA Föderaalreservi vastumeelsus intressimäärade tõstmise suhtes ja Iraagi kriis toetasid eile kulla hinna kerkimist 3,7%. Kulla hind lõpetas päeva 1320 dollarilise hinna juures untsi kohta. Veel selle kuu alguses oli hind 1244 dollari tasemel.
Kullafutuurid saavutasid päeva lõpuks 1314 dollarilise hinna, mis on kõrgeim tase alates 14. aprillist. Kulla spot-hind sulgus 1314 dollari peal untsi eest.
Hõbeda hind kerkis eile peaaegu 5% võrra ning jõudis uuesti kõrgemale 20 dollarilisest hinnast untsi kohta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kanada valitsus andis loa börsiettevõttele Enbridge Põhja naftajuhtme rajamiseks, mis viiks Alberta nafta Vaikse ookeani rannikule, kus seda saab laevadega Aasiasse eksportida, vahendab Bloomberg.
Iraagi põhjaosa langemine sunniitlike islamistide kätte ja kurdide tõus iseseisvaks jõuks selles konfliktis võib tähendada, et näeme peagi Kurdistani iseseisvaid naftaeksporte, kirjutab Forbesis Christopher Helman.
Brenti ja USA toornafta hind kerkis täna tervelt protsendi võrra pärast seda, kui Iraagi mässulised võtsid kontrolli alla riigi põhjaosas asuva naftalinna Kirkuki ja liikusid lähemale pealinnale.
Kodusõja laienemise hirm Iraagis on naftahinnad maailmaturul lakke tõstnud ning analüütikud prognoosivad tänavu aasta lõpuks veelgi järsemat hinnatõusu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.