Autode käibemaksuseaduse muudatuse vastuvõtmisega muutuvad Eesti ettevõtted konkurentsi- ja ekspordivõimetumaks, märkis Isamaa ja Res Publica Liidu liige ja ettevõtja Tõnis Palts.
Ettevõtja Tõnis Paltsi sõnul on täna vastu võetud autode käibemaksu seaduse muudatuse juures aetud hulk demagoogiat, et mitte öelda jürgenligilikku tarkust. "Demagoogia on see, et justkui firmast autosoodustust saav inimene oleks eelisolukorras töötaja suhtes, kes seda soodustust ei saa. Tegelikult tööjõuturg on tööjõuturg ja need inimesed, kes ei saa soodustust, need saavad rohkem palka," rääkis Palts täna riigikogu erakorralisel istungil.
Palts märkis, et ettevõtja ei ole loll, et ta maksaks kaks korda. Paltsi sõnul väidab rahandusministeerium minister Jürgen Ligi eestvedamisel, et praegu kehtiv seadus justkui moonutab turgu. "Millist turgu moonutatakse, ma küsin. Kas leivamüüjate ja automüüjate vahelist turgu? Täielik lollus," ütles ta. Paltsi sõnul tehakse äärmisel juhul soodustusi Eesti automüüjatele võrreldes Läti automüüjatega.
Paltsi sõnul on fakt, et seaduse jõustumisega halvendatakse Eesti ettevõtluse olukorda, pannes juurde 48 miljonit eurot koormust aastas. "Selle asjaga ei saa IRL nõus olla ega olegi nõus. Soovin Reformierakonnale edu," märkis ta.
Seotud lood
Riigikogus vastu võetud autode käibemaksu seaduse muudatuse jõustumise järgi peavad ettevõtjad olema valmis tõestama, et firmaautosid ei kasutata erasõitudeks.
Sõiduautode käibemaksu vähendamine 50 protsendini ei aita kaasa maksukogumise hõlbustamisele ja maksupetturitega võitlemisele, ütles kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts.
Töösõitudeks kasutatavate isiklike sõiduautodega seotud kulude hüvitamises pole riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Rannar Vassiljevi sõnul võimalik täit konsensust saavutada.
Ettevõtjates meelehärmi tekitanud autode käibemaksu seadus sai täna riigikogu erakorralisel istungil lõpphääletusel poolehoiu.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.