Kõrge Föderaalreservi ametniku Esther George sõnul on kätte jõudnud aeg, mil Föderaalreserv peaks intressimäärasid tõstma, tuues põhjuseks tööturu olukorra kiire paranemise.
„Ma ei taha, et me jääksime intressimäärade normaliseerimisega hiljaks,“ ütles Kansas City Föderaalreservi president Esther George CNBC-le. „Kui on näha, et majandus jõuab niivõrd lähedale täistööhõivele ning inflatsioon on stabiilne, siis on aeg intresse tõsta.“
Hääletusõiguse roteeriumise tõttu saab George intressimäära muutmise otsustes kaasa lüüa aga alles 2016. aastal. George peetakse inflatsiooni suhtes kõige ebatolerantsemaks Föderaalreservi ametnikuks.
„Muidugi on oht, et intresside tõus võib majanduse taastumise rööpast välja viia.“ ütles George Fox Businessile. „Samas me oleme näinud majanduse kohta ootamatult tugevaid andmeid," nentis George. Tema sõnul oleme varemalt kogenud, et liiga hiline intressimäärade tõus võib samuti halvasti lõppeda.
Bloombergi küsimusele, kuidas ta teab, et nüüd on õige hetk intresse tõsta, kommenteeris George: „Ma arvan, et me oleme õigele ajastusele väga lähedal. Paljud indikaatorid, millele oma rahapoliitika rajame, näitavad, et intressid peaks nulltasemest kõrgemal olema.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Föderaalreserv (FED) ei ole huvitatud sellest, kas tekitatakse mulli lõhkemine või mitte. FEDi eesmärk on luua võimalikult elastne finantssüsteemi kui sellised asjad peaksid tõesti juhtuma, rääkis Janet Yellen mõjuvõimsas kõnes rahapoliitika kohta.
Vaatamata Föderaalreservi otsustele ja oodatust parema esialgse majanduskasvu avalikustamisele USAs aktsiahinnad eriliselt ei muutunud.
USA turud kukkusid täna taas, viies endaga kaasa eilse päeva kasumid. Langus toimus tänu Föderaalreservi täna avalikustatud otsusele kärpida igakuist võlakirjaostu programmi veel 10 miljardi dollari võrra 65 miljardile dollarile.
Investeerimisfirma EuroPacific Capital president Peter Schiff ennustab, et föderaalreservi rahatrüki lõpetamine ning intressimäärade tõstmine viiks turud langusesse. Samas usub ta, et turu langemisel keskpank hoopis suurendab rahatrükki.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.