Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis juunis 3,7% ja maksis keskmiselt 1430 eurot, teatas kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet kommenteerides.
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul mahub ruutmeetri hinnamuutus statistilise vea piiresse, mida võis mõjutada paar suuremat hulgitehingut ja reaalsed turuhinnad jäid maiga samale tasemele. “Peamine on see, et tehingute arv kuuga praktiliselt ei langenud, mis näitab, et turg on minibuumi järel uue reaalsusega kohanenud ja tavaline elu läheb edasi,” ütles Vahter.
Vahteri sõnul on tehingute arv võrreldes kevadise tipuga siiski 20-25% väiksem ning paralleelselt on just valminud suur hulk uusi arendusi. “Ma ei ütle, et hinnad edaspidi tingimata langevad, kuid praegu on kauplemisruumi rohkem. Kallimad uusarendused peavad valmis olema kompromissideks või siis pikemaks müügiperioodiks,” ütles Vahter.
Kokku tehti juunis tehti Tallinnas 832 ostu-müügitehingut, mis on 1,3% vähem kui mais. Kalleim Tallinna korter maksis 679 000 ja odavaim 4000 eurot.
Tallinnas müüdi 36 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on kahe võrra enam kui eelmisel kuul. Kalleim maja maksis 1,1 miljonit ning odavaim 3900 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maa-ameti andmetel maksis mais keskmine Tallinna korteri ruutmeeter 130 eurot, mis on viis protsenti madalam kui aprillis, kirjutab kinnisvarafirma 1Partner oma kuuülevaaates.
Olematuks kahanenud inflatsioon võtab büroode üürileandjatelt tänavu võimaluse tarbijahinnaindeksiga indekseeritud üürihindu kergitada. Uute üürilepingute sõlmimisel tasub pigem kokku leppida üürihinna iga-aastases fikseeritud suurusega muutuses, soovitab 1Partner Kommertskinnisvara juhatuse liige Tanel Tarum.
Juunis langes Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks kolmandat kuud järjest, kuid tõusis eelmise aastaga sama kuuga võrreldes 11,4%.
Eesti kinnisvarahinnad on hakanud vähese nõudluse tõttu alanema. Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul hinnasula ilmselt jätkub.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.