Eesti kinnisvarahinnad on hakanud vähese nõudluse tõttu alanema. Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul hinnasula ilmselt jätkub.
Tema sõnul on nõudlus madal just kiire hinnatõusu tõttu. "Algab ka puhkusteaeg ning kõikide muude negatiivsete uudiste valguses keskenduvad inimesed suvel rohkem puhkamisele, mitte kinnisvara ostmisele, samas vajadus oma vara müüa on alles ja konkurentsis püsimiseks tuleb hindu korrigeerida,“ ütles Simson.
Ehkki Tallinna korteriomandite keskmine tehinguhind juunis tõusis 4,2%, on selle taga mõnes linnaosas valminud ja ette müüdud uute kortermajade ostu-müügitehingud. Ülejäänud linnaosades, kus eelnimetatud varade grupp ei ole nii suure osakaaluga kogu linnaosa tehingute arvust, on märkimisväärne langus.
Haaberstis hoiavad keskmist hinnataset Vana-Rannamõisa teel Kakumäe Kodu projektis vormistatud tehingud, Mustamäel Mäepealse projekt ning Kristiine hinnahüppe taga on Tedre 55 asjaõiguslepingute sõlmimine.
Olulisimaks Tallinna korterituru indikaatoriks on aga suurim linnaosa Lasnamäe, kus korterite hinnad langesid kuuga 5,8%. Mitmendat kuud näitab langustrendi Põhja-Tallinna linnaosa, tugevalt on langenud ka kesklinna korterite keskmine tehinguhind (aprillis 1923 €/m², juunis vaid 1715 €/m²).
Simsoni sõnul võib turu uut aktiivsemat perioodi näha tõenäoliselt alles septembris-oktoobris, mitte varem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui mais tehti antud linnades 993 korteriomandi tehingut, siis juunis langes aktiivsus 877 tehingule. Mullu juunis tehti indeksilinnades 929 korteriomandi tehingut, teatas Pindi Kinnisvara.
Kui varem kosusid Tartu ja Pärnu kinnisvaraturud koos pealinnaga, siis juunis kukkusid Tartus korterite hinnad 7,9% ja Pärnus 13,8%, teatas Pindi Kinnisvara.
Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis juunis 3,7% ja maksis keskmiselt 1430 eurot, teatas kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet kommenteerides.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.