USA dollar tugevnes, kulla ja nafta hinnad kukkusid ning Aasia börsid kauplesid peaaegu kuue aasta tipptasemel enne Euroopa Keskpanga kohtumist.
Bloomberg Dollar Spot Index kerkis täna varahommikul Londonis 0,1%. Samal ajal muutusid Euro Stoxx 50 indeksi ja Standard & Poor’s 500 indeksi futuurid vaid veidi. MSCI Asia Pacific indeks kukkus 0,1%.
Kulla hind kukkus hommikul 0,3% ja ka nafta hind jätkas langemist. Euro langes dollari suhtes 0,15%, kuid püsib endiselt kõrgel 1,3648 tasemel.
Täna hoiavad investorid silma peal eelkõige Euroopa Keskpanga kohtumisel ja sellel, kas seal pannakase paika majanduse stimuleerimismeetmete detaile.
Juuni alguses tegi 24-liikmeline keskpanga nõukogu avalikuks ebatavalise paketi, mille raames viidi intressimäärad negatiivseks ja käivitati 400 miljardi euro suurune pankadele suunatud laenuprogramm.
Tänaselt kohtumiselt siiski suuri otsuseid ei oodata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasia aktsiaturud täna tõusid ja dollar on endiselt pinge all, kuna investorid ootavad ärevalt uusi majandusandmeid, mis peaksid aitama maailmamajandusel kerkida.
Kuigi Iraagis ja Ukrainas toimuvad sündmused pole viimasel ajal finantsturge raputanud, valitsevad õhus pinged, et juba õige pea võivad geopoliitilised mured jõuda ka majandustulemustesse.
Tuntud rahandusajaloolane ja Rikka Isa seeria raamatu „Teejuht investeerimisel kulda ja hõbedasse“ autor Michael Maloney ütles portaalile PeakProsperity antud intervjuus, et maailma rahasüsteem vahetub veel selle kümnendi jooksul.
Aasia börsid kauplesid täna kolme aasta kõrgeimal tasemel, kuna regiooni krediidirisk langes ja eile avaldatud globaalsed majandusandmed on toonud turgudele optimismi.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.