Aasia börsid kauplesid täna kolme aasta kõrgeimal tasemel, kuna regiooni krediidirisk langes ja eile avaldatud globaalsed majandusandmed on toonud turgudele optimismi.
MSCI Asia Pacific Indeks tõusis täna 0,8%, kaubeldes oma kõrgeimal tasemel alates 9. juunist 2008. aastal. Samal ajal tõusid ka teised regiooni olulisemad indeksid, vahendab Bloomberg.
Euro Stoxx 50 Index ja Standard & Poor’s 500 Index kerkisid vaid veidi.
Eile avaldatud andmetel kasvas Hiina majanduse tootmine juunis kõige kiiremini sel aastal. Samuti tugevnes Suurbritannia tehaste toodang ja USA majandusaktiivsus oli viie kuu kõrgeimal tasemel. See andis omakorda alust prognoosideks, et tuleval aastal võib oodata kõrgemaid intressimäärasid.
„Majandusnäitajad on jätkuvalt mõistlikult soodsad ja USA on endiselt taastumislainel,“ ütles Sydney White Funds Managementi analüütik Angus Gluskie. ”Inimesed näevad turgu üldjoontes positiivselt.“
MSCI All-Country World Index kerkis eile 0,6% rekordilisele 431,26 tasemele, täna on see tõusnud 0,1%. Indeks kerkis juunis 1,7%, mis teeb sellest juba viienda järjestikuse kasvu kuu.
S&P 500 kerkis 0,7% rekordilisele 1973,32 punktile, samal ajal kui Dow Jones Industrial Average lisas 0,8%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA dollar tugevnes, kulla ja nafta hinnad kukkusid ning Aasia börsid kauplesid peaaegu kuue aasta tipptasemel enne Euroopa Keskpanga kohtumist.
Täna avalikustab USA valitsussektor mitmeid olulisi näitajaid. Teiste hulgas avalikustatakse esimese kvartali kolmas ehk viimane sisemajanduse koguprodukti (SKP) number, mis peaks tulema oodatust veelgi hullem.
Kuigi Iraagis ja Ukrainas toimuvad sündmused pole viimasel ajal finantsturge raputanud, valitsevad õhus pinged, et juba õige pea võivad geopoliitilised mured jõuda ka majandustulemustesse.
Wall Streetil lõppes eile pühade-eelne kauplemine mitme rekordiga, mil Dow Jonesi indeks ületas esmakordselt 17 000 piiri ja juunikuine uute töökohtade raport tuli oodatust oluliselt parem.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.