Kui mais tehti antud linnades 993 korteriomandi tehingut, siis juunis langes aktiivsus 877 tehingule. Mullu juunis tehti indeksilinnades 929 korteriomandi tehingut, teatas Pindi Kinnisvara.
Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani teatel tõusis Pindi Indeks juunis 4,1% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 1081 eurot. Mais oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1038 €/m².
Võrreldes hinnatipuga 2007. aasta aprillis, on indeks langenud 23%. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga 2009. aasta juulis (624,2 €/m²), on Pindi Indeks 73,1% kõrgemal.
Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Indeks hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset kümne aasta jooksul.
Pindi teatel eelistavad inimesed korterite kõrgete hindade tõttu soetada endale linnaäärse eramu või rida- ja paariselamu osa.
Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul on loogiline, et kõigepealt tõusevad korterite hinnad kõrgustesse, seejärel hakkavad inimesed valglinnastuma, mille tulemusel korterite hinnad taanduvad mõnevõrra, kuniks majade hinnad omakorda tõusma hakkavad. "Viimane protsess on juba ka alanud,“ ütles Simson.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti kinnisvarahinnad on hakanud vähese nõudluse tõttu alanema. Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul hinnasula ilmselt jätkub.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.