Tallinna Vee käive langes teises kvartalis võrreldes mullu sama ajaga 0,9% ja puhaskasum langes 55,7%. Esimese poolaasta müügitulu vastab möödunud aasta tasemele.
Ilma 2013. ja 2014. aasta lisanduva saastetasu kulu ning swapi kulu mõjudeta langes puhaskasum 25,3% ehk 0,39 miljoni euro võrra väiksem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Samal ajal langes käive 0,9%, 13,37 miljonile eurole.
Kontserni brutokasum tõusis teises kvartalis 5,6% ehk 0,41 miljoni euro võrra. „Suurenenud brutokasum on tingitud 2013. aasta sama perioodiga võrreldes madalamatest saastetasu kuludest,“ teatas ettevõte börsile.
Kuigi tänavu teise kvartali saastetasu kulud olid suuremad, on firma teatel peamiseks mõjutajaks reoveepuhastusjaamas mullu teises kvartalis juhtunud intsident, mil jaam ei suutnud puhastada suurt hulka reovett ja maksis lisanduvat saastetasu summas 0,91 miljonit eurot.
„Tänavune saastetasu kuluga seotud surve on tingitud keskkonnaameti poolt möödunud aasta detsembris väljastatud muudetud veeloast, millega vähendati seniseid piirmäärasid raskemetallide sisalduse osas puhastatud reovees lausa 400-kordselt,“ teatas veefirma. „Seega, ei olnud ettevõttel tehniliselt võimalik määrusest tulenevaid piirmäärasid saavutada, kuigi jaama tootmisvõimsuses ei olnud midagi muutunud.“
Kuna lubatud kontsentratsioon on vähenenud, kajastas Tallinna Vesi konservatiivsuse printsiibist lähtuvalt lisandunud saastetasu kulusid täies mahus ning tänavu teises kvartalis oli lisanduva saastetasu kulu 0,35 miljonit eurot. Alates kolmandast kvartalist peaks saastetasu olema eeldatavalt normaalsel tasemel.
Põhitegevusest teenitud ärikasum suurenes väiksemate muutuvkulude tõttu 5,9%, 6,04 miljoni euroni.
Poolaasta käivet kasvatasid erakliendid
Tänavu esimese kuue kuu kogukäive suurenes võrreldes möödunud aasta sama perioodiga 1,9% võrra 26,68 miljoni euroni. „Kuna ettevõtte tariifid on endiselt 2010. aasta tasemel, on põhitegevuse tulu otseselt sõltuv tarbimise muutusest. Tänavu on enim kasvanud eraklientide tarbimine,“ teatas ettevõte.
Hoolimata müügitulu kasvust on kahanes esimese poolaasta ärikasum 0,2%, 11,87 miljoni euroni. Langus on firma teatel tingitud saastetasu suurenemisest ning tariifivaidlusega seonduvate juriidiliste teenuste kulude kasvust.
Tallinna Vee aktsia hind on 13,3 eurot.
Seotud lood
Tallinna Vesi lükkab ümber konkurentsiameti 20. mail avalikustatud väite, et veefirma tegevus on vastuolus Euroopa Liidu õigusega.
Tallinna Vee esimese kvartali puhaskasumit mõjutas saastetasu kasv, mis võib ettevõtte sõnul mõjutada ka järgmiste kvartalite tulemusi. Veefirma teatel on uus keskkonnaameti määrus segane ning Eestis pole praegu ühtegi firmat, mis antud nõuetele suudaks vastata.
Kui aprillis tõstsid LHV Panga analüütikud võimsalt Tallinna Vee aktsia õiglast väärtust, siis pärast ettevõtte teise kvartali tulemuste avalikustamist langetati see 13,30-13,90 eurole.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.