Selleks, et Euroopa Liidus mõju saavutada, on Moskva sihikule võtnud poliitiliste sidemetega suurfirmad, kirjutab ajalehe The Washington Post kolumnist Anne Applebaum.
Venemaa partneriteks Euroopas on väga suured, tihti nafta ja gaasisektoriga seotud suurfirmad, mis teevad suuri annetusi poliitilistele parteidele. Mõistes nende tähtsust, on Venemaa hakanud ka ise neis osalusi omandama.
Applebaum väidab, et Venemaa püüab Euroopas mõjuvõimu saavutada mitte niivõrd suurte riikide kaudu nagu Prantsusmaa või Suurbritannia, vaid pigem väiksemate ja nõrgemate liikmesriikide kaudu. Investeeritakse mitte eelkõige ärilistel kaalutlustel, vaid selleks, et saada poliitilist mõju riikides, mis võivad blokeerida ELi otsuseid.
Eesmärk on nõrgestada Euroopa Liitu, hoida ära ühtse välispoliitika ja eelkõige ühtse Venemaa strateegia kujunemine.
Sel eesmärgil toetab Venemaa ka eurovastaseid parteisid. Kuid kõige kõvem on raha hääl väiksemates liikmesriikides ja poliitikat mõistvad Venemaa investorid teavad seda, kirjutab Applebaum.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles ajaleheintervjuus, et Venemaa president Vladimir Putin on jätkuvalt potentsiaalne läbirääkimiste partner, ehkki EL on Venemaa majanduse suhtes sanktsioonid käiku lasknud.
Ungari peaminister Viktor Orban ütles, et tahab riigis kõrvale heita liberaalse demokraatia, eelistades "mitteliberaalset riiki".
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.