Vaatamata Föderaalreservi otsustele ja oodatust parema esialgse majanduskasvu avalikustamisele USAs aktsiahinnad eriliselt ei muutunud.
FED pani aktsiad õhtul tõusma, kuid päeva jooksul oli turgudel surve. Seda oodatust nõrgemate kvartalitulemuste tõttu ettevõtetes. Samuti teatas Föderaalreserv, et tööturg ei ole veel rahuldavas seisus.
S&P 500 indeks tõusis vähem kui 0,1 protsenti ning lõpetas päeva 1970,10 punktil. Dow Jones langes aga 0,2 protsenti ning sulgus 16 880,36 punktil. Nasdaq 100 tõusis aga 0,4 protsenti.
„SKP tugevad numbrid andsid turgudele veidiks pausi. Kõik tahtsid näha, kuidas Föderaalreserv reageerib,“ ütles ClariVest Asset Management investeeringute juht Stacey Nutt Bloombergile. „Nüüd on näha, et nad ei reageerinudki niivõrd radikaalselt.“
Tänane kaubandusministeeriumi raport näitas, et USA SKP tõusis teises kvartalis võrreldes aastatagusega lausa 4 protsenti. Ka
tarbijad on majanduse osas kindlamaks muutunud.Toormete hinnad olid täna languses. USA toornafta hind langes 1,52 protsenti ning barrel naftat maksis päeva lõpuks 106,08 dollarit. Kulla hind langes 0,23 protsenti ning lõpetas päeva 1296,15 dollaril.
Seotud lood
Vene börsid tõusid täna teist päeva järjest, kuna riigi suurim pank Sberbank jäi USA sanktsioonide nimekirjast välja ning selle aktsia hakkas kiiresti kerkima.
Kõrge Föderaalreservi ametniku Esther George sõnul on kätte jõudnud aeg, mil Föderaalreserv peaks intressimäärasid tõstma, tuues põhjuseks tööturu olukorra kiire paranemise.
USAs aktsiaturud langesid, sest Euroopa Liit ja Ameerika Ühendriigid teatasid lisasanktsioonide kehtestamisest Venemaa vastu.
USA börsid olid täna languses ning seda hoolimata positiivsetest majandusandmetest. Languse põhjustas Amazoni kehv kasum ja mured Ukraina kriisi ja Gaza sektori jätkuvate rahutuste pärast.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.