USA börsid olid täna languses ning seda hoolimata positiivsetest majandusandmetest. Languse põhjustas Amazoni kehv kasum ja mured Ukraina kriisi ja Gaza sektori jätkuvate rahutuste pärast.
Amazoni aktsiad kukkusid täna 11% võrra, mis on suurim langus alates 2011. aasta oktoobrist.
Üldiselt on selle kvartali kasumid toonud positiivseid uudiseid, kuid Amazon kukkus juba teist kvartalit järjest, kukkudes 27 senti aktsia kohta; prognoosi kohaselt eeldati aktsia kukkumiseks kõigest 15 senti aktsia kohta. Ettevõte teatas oma müügitulemustest, milleks oli 19,34 miljardit dollarit ning mis vastas prognoosile. Jaemüügifirma esimene nutitelefon, Fire phone, paisati turule täna.
Visa kukkus täna 4%. Maailma suurim maksetevõrgustik teatas, et nende 30.septembril lõppeva majandusaasta kasum võib võrreldes eelmise aastaga kasvada 9-10%. See on madalam, kui aprillis prognoositud 10-11%.
Pandora kukkus 11%, mis on suurim langus viimase kolme kuu jooksul. Aktiivsete kuulajate hulk kasvas 7,7% 76,4 miljonile kasutajale teises kvartalis. Pacific Crest Securities analüütik Corey Barrett prognoosis kuulajate arvuks 76,6 miljonit inimest ning RBC Capital Marketsi analüütik Mark Mahaney 77 miljonit.
Investorid on pingsalt jälginud ka geopoliitilisi pingeid Lähis-Idas ja Ukrainas. U.S Today süüdistas Venemaad Ukraina sõjaväelaste piiriäärsete positsioonide pommitamises, kruvides sellega veelgi pinget üles peale Kiievi juhtiva koalitsiooni lagunemist.
Dow Jones tegi täna 0,72% languse ning lõpetas päeva 16960,57 punktil. S&P500 kukkus 0,48% ning sulgus 1978,34 punktil. Nasdaq kukkus aga 0,50 punkti ning lõpetas päeva 4449,56 punktil.
Seotud lood
Vaatamata Föderaalreservi otsustele ja oodatust parema esialgse majanduskasvu avalikustamisele USAs aktsiahinnad eriliselt ei muutunud.
USAs aktsiaturud langesid, sest Euroopa Liit ja Ameerika Ühendriigid teatasid lisasanktsioonide kehtestamisest Venemaa vastu.
USA aktsiad täna eriliselt ei muutunud. Päeva alguses indeksid langesid, küll aga olid õhtuks kaotused tänu ettevõtete headele tulemustele ning mitmete ostutehingute teatamisele tagasi tehtud.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.